Czy warto wykonać pomiary poboru prądu?

125 views
0

Posiadam sklep z akcesoriami, częściami zamiennymi i elektroniką. Chciałbym rozbudować się troszkę o dodatkowe pomieszczenia. Kolega powiedział, żebym wykonał pomiary prądu, to może uda mi się zaoszczędzić, ale czy to jest warte zachodu?

zuza Changed status to publish 19 czerwca, 2023
0

Pomiar poboru prądu może być przydatny w celu zidentyfikowania obszarów, w których zużycie energii jest największe. Na podstawie tych danych można podjąć działania mające na celu optymalizację zużycia energii, takie jak zastąpienie energochłonnych urządzeń bardziej efektywnymi. Myślę, że w momencie kiedy handlujesz elektroniką przyda ci się jakieś rozwiązanie ograniczające zużycie energii.

zuza Changed status to publish 19 czerwca, 2023
0

Przed planowaną rozbudową przy większych zmianach w instalacji elektrycznej, takich jak dodawanie nowych urządzeń, rozbudowa sklepu lub modernizacja systemu oświetleniowego, pomiar poboru prądu może pomóc w ocenie obciążenia sieci i zaplanowaniu odpowiednich rozwiązań. Kiedy wykonywałem pomiary elektryczne w Krakowie u siebie w sklepie podczas remontu, udało się wyłapać obszary w których można wprowadzić ulepszenia mające na celu zmniejszenie zużycia energii.

zuza Changed status to publish 19 czerwca, 2023