Co zrobić gdy lodówka nie chłodzi?

186 views
0

Przedwczoraj wydawało mi się, że lodówka jakby słabiej chłodzi. Dzisiaj już widzę, że ona w ogóle przestała działać, bo wszystko w środku jest w temperaturze prawie pokojowej. Czy da się jakoś samemu zaradzić?

zuza Changed status to publish 10 czerwca, 2023
0

Sprawdź, czy wlot powietrza do chłodziarki nie jest zablokowany przez żywność lub inne przedmioty. Często pchamy na siłę wszystko byle weszło, a nie myślimy nad tym, że może to zablokować dostęp powietrza do lodówki. Może okazać się, że termostat został uszkodzony, ale to już chyba wymaga ingerencji fachowca. Chyba, że dobrze znasz się na elektronice.

zuza Changed status to publish 10 czerwca, 2023
0

Sprawdź ustawienia temperatury w lodówce i upewnij się, że ustawiona jest odpowiednia temperatura chłodzenia. Zobacz też, czy wszystko się dobrze domyka i czynie ma uszkodzeń na uszczelkach. Jeśli to będzie okej, to zobacz ewentualnie czy kondensor z tyłu lodówki nie jest zabrudzony. Możesz go delikatnie przetrzeć. U mnie kiedy lodówka przestała działać niestety nic nie pomogło, więc zdecydowaliśmy się na serwis Whirlpool w Warszawie, gdzie okazało się, że coś tam się chyba przytkało i na szczęście udało się naprawić.

zuza Changed status to publish 10 czerwca, 2023