Jak radzić sobie z problemem alkoholowym w rodzinie?

238 views
0

Co zrobić, gdy zauważymy, że jeden z naszych bliskich boryka się z uzależnieniem od alkoholu? Jakie kroki podjąć, aby pomóc tej osobie w poradzeniu sobie z problemem? Czy powinniśmy porozmawiać z tą osobą i wyrazić nasze zaniepokojenie, czy może warto skorzystać z pomocy specjalisty?

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

W mojej rodzinie mieliśmy podobną sytuację i postanowiliśmy skorzystać z pomocy placówki specjalistycznej – odwyku w Gryficach. Tam osoby z problemami z alkoholem mogą skorzystać z różnych form terapii i pomocy psychologicznej. To było dla nas bardzo ważne, bo wiedzieliśmy, że nasz bliski otrzyma tam odpowiednią opiekę i wsparcie. Teraz, po pewnym czasie, widzę, że nasza decyzja była słuszna i pomogła w przezwyciężeniu uzależnienia. Polecam to rozwiązanie innym rodzinom, które zmagają się z tym samym problemem.

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

Zdecydowanie należy porozmawiać z tą osobą i wyrazić swoje zaniepokojenie. Należy wyraźnie powiedzieć, że zachowanie, które obserwujemy, jest nie do przyjęcia. Trzeba wyjaśnić, jakie są konsekwencje picia alkoholu na zdrowie, a także na relacje z bliskimi. Proponuję też szukać pomocy specjalisty, który pomoże tej osobie w poradzeniu sobie z uzależnieniem.

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023