Jak poradzić sobie ze skutkami pożaru?

370 views
0

Czy mieliście kiedykolwiek pożar i jak sobie poradziliście z czyszczeniem po nim? Czy podjęliście kroki samodzielnie, czy wynajęliście specjalistyczną firmę do sprzątania po pożarze? Jakie były Wasze wrażenia związane z tym procesem i ile czasu zajęło oczyszczenie domu z pozostałości po pożarze? Jesteście zadowoleni z efektów sprzątania?

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

 Na szczęście nigdy nie mieliśmy go w naszym domu, ale słyszałem od przyjaciół, którzy mieli pożar, że sprzątanie po pożarze jest bardzo trudne. Niektóre rzeczy można łatwo wyrzucić, ale wiele innych trzeba dokładnie oczyścić i zdezynfekować, aby pozbyć się zapachu dymu. Z tego co słyszałem, ważne jest, aby wykorzystać specjalistyczne środki czyszczące, które pomogą usunąć zabrudzenia z powierzchni. Nie należy też zapominać o wentylacji, ponieważ dym może pozostać w kanałach wentylacyjnych i powodować problemy zdrowotne. Dlatego też, jeśli miałbym kiedykolwiek pożar, zatrudniłbym specjalistyczną firmę do sprzątania po pożarze, aby mieć pewność, że wszystko zostało dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane.

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023
0

Tak, niestety mieliśmy pożar w naszym domu kilka lat temu. Pożar wybuchł w kuchni i szybko się rozprzestrzenił na cały parter. Na szczęście, nikt nie został ranny, ale straty materialne były znaczne. Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na wypadek pożaru. W ciągu kilku dni od pożaru nasi ubezpieczyciele przysłali ekipę, która pomogła nam zrobić przegląd szkód. Następnie wynajęliśmy specjalistyczną firmę do sprzątania po pożarze. Pracownicy tej firmy zajęli się usuwaniem popiołu, czyszczeniem ścian i podłóg oraz dezynfekcją pomieszczeń. Byli bardzo profesjonalni i sprawni w swojej pracy. Po kilku tygodniach nasz dom był już gotowy do zamieszkania.

zuza Changed status to publish 28 lutego, 2023