Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

267 views
0

Cześć, mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznych. Czy ktoś z was miał już doświadczenie z pomiarami termowizyjnymi instalacji fotowoltaicznych? Czy warto przeprowadzić takie pomiary? Jakie korzyści wynikają z takiego działania? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

zuza Changed status to publish 17 marca, 2023
0

Moim zdaniem pomiary termowizyjne instalacji fotowoltaicznych nie są niezbędne, ale mogą być pomocne w pewnych przypadkach. Jeśli np. podejrzewasz, że instalacja nie działa tak jak powinna, pomiary termowizyjne mogą pomóc w zidentyfikowaniu przyczyny problemu. Jednak jeśli instalacja działa dobrze i regularnie ją kontrolujesz, to nie są one konieczne. W każdym razie, warto rozważyć ich wykonanie w celu poprawy wydajności i zwiększenia oszczędności na dłuższą metę.

zuza Changed status to publish 17 marca, 2023
0

Witaj, tak, miałem doświadczenie z pomiarami termowizyjnymi instalacji fotowoltaicznych. Moim zdaniem, warto przeprowadzić takie pomiary. Dzięki temu możemy poznać dokładne informacje na temat wydajności instalacji. Pomiary termowizyjne pozwalają nam zidentyfikować miejsca o niższej wydajności, co umożliwia szybką reakcję na potencjalne problemy. Dzięki temu możemy poprawić wydajność instalacji i oszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Polecam!

zuza Changed status to publish 17 marca, 2023