Co robić gdy dziecko ma problem z mówieniem?

400 views
0

Drodzy Forumowicze, mam pewien problem i potrzebuję Waszej pomocy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabiegiem syna. Chodzi o to, że moje dziecko ma trudności w mówieniu i jest to dla niego duży problem zarówno w kontaktach z rówieśnikami jak i w codziennym życiu. Zastanawiam się nad podjęciem decyzji o podcięciu wędzidełka, aby ułatwić mu mowę i poprawić jego jakość życia. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia i może polecić dobry gabinet, gdzie wykonują ten zabieg? Czy warto decydować się na ten krok i czy jest to bezpieczna procedura dla dziecka?

zuza Changed status to publish 28 kwietnia, 2023
0

W przypadku, gdy dziecko ma problemy z wymową, warto skonsultować się z logopedą. To on będzie w stanie dokładnie zbadać dziecko i doradzić, czy podcięcie wędzidełka jest w tym przypadku konieczne. W przypadku, gdy zabieg jest niezbędny, warto wybrać doświadczony gabinet, który przeprowadzi go w bezpieczny sposób. W niektórych miastach istnieją specjalistyczne kliniki, które zajmują się tego typu zabiegami. Na przykład podcięcie wędzidełka  w Jeleniej Górze jest bardzo popularne. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia.

zuza Changed status to publish 28 kwietnia, 2023
0

Rozumiem, że Twój problem dotyczy mowy dziecka, a konkretnie wędzidełka. To bardzo wrażliwa sprawa i zdecydowanie warto się dokładnie zastanowić przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim warto udać się do specjalisty, który dokładnie zbada dziecko i doradzi, czy podcięcie wędzidełka jest w jego przypadku konieczne i jakie są ryzyka związane z tym zabiegiem. Jeśli jednak specjalista zaleci podcięcie wędzidełka, to warto wybrać doświadczony gabinet, w którym przeprowadzą zabieg w bezpieczny sposób. W tym celu można skorzystać z rekomendacji innych rodziców lub poszukać informacji w internecie. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia.

zuza Changed status to publish 28 kwietnia, 2023