Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej – w jakim celu są wykonywane?

Problemy natury intymnej są dla kobiet bardzo wstydliwe i mogą być przyczyną ogromnych kompleksów. Są to tematy, o których jeszcze nie tak dawno nie mówiło się głośno, a wiele kobiet nie wspominało o swoich zmartwieniach związanych z tą sferą. Jednak z pomocą przyszła dość nowa dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem dolegliwości i korektą defektów w miejscach intymnych, a co za tym idzie poprawą jakości życia i zwiększeniem komfortu fizycznego i psychicznego pacjentek.

Dysproporcje związane z budową i funkcjonowaniem narządów płciowych mogą być nie tylko źródłem kompleksów, ale także czynnikiem utrudniającym, a nawet uniemożliwiającym życie seksualne. Ma to bardzo duży, negatywny wpływ na samoocenę, kontakty międzyludzkie, a także zdrowie.

Skąd biorą się problemy związane z miejscami intymnymi?

Do najczęstszych problemów natury intymnej należą, luźność lub suchość pochwy, nietrzymanie moczu, nieestetyczne blizny po zabiegach, czy urodzeniu dziecka lub przerośnięte wargi sromowe mniejsze.

wyposażenie szpitala

Najczęściej dolegliwości pojawiają się po porodzie. Wówczas pochwa rozluźnia się i rozszerza; dochodzi do obniżenia narządu rodnego i cewki moczowej. Z tego powodu coraz częstsze są infekcje narządów płciowych, a także wstydliwy problem, jakim jest nietrzymanie moczu. Inne problemy pojawiają się po menopauzie, są to m.in. suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego i podrażnienia objawiające się pieczeniem i swędzeniem. Czasami jednak narządy płciowe z natury są niezbyt estetyczne, zbyt luźne lub ich budowa powoduje ból i dyskomfort podczas zbliżenia – opowiada chirurg pracujący w klinice ginekologicznej Na Grobli.

Na czym polegają zabiegi ginekologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej są bardzo bezpieczne, małoinwazyjne i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Mimo, że jest to nowa dziedzina medycyny, jest mnóstwo metod, które są odpowiedzią na wiele problemów, począwszy od tych związanych ze zdrowiem po tych natury czysto estetycznej. W gabinecie ginekologii estetycznej możemy wykonać m.in. labioplastykę, czyli leczenie asymetrii narządów płciowych, rozwiązywanie problemu z nietrzymaniem moczu, lifting pochwy, lipolizę, mezoterapię, modelowanie i plastykę warg sromowych, odmładzanie okolic intymnych, plastykę pochwy, plastykę punktu G, terapię poporodowych uszkodzeń pochwy i krocza, wybielanie okolic intymnych, wypełnianie i remodeling warg sromowych większych kwasem hialuronowym, czy nawet odtwarzanie błony dziewiczej.

Dla kogo są zabiegi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna jest dostępna niezależnie od wieku. W zależności od problemów, do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się nawet bardzo młode kobiety, które z powodu wad wyglądu bądź budowy okolic intymnych nie mogą czerpać przyjemności z życia seksualnego. Najczęściej pacjentkami są kobiety po urodzeniu dziecka, które często borykają się z problemami związanymi z jakością życia seksualnego, szerszą pochwą i problemami ze szczytowaniem. Podobnie, jak panie po 50 roku życia, ponieważ naturalny proces starzenia się powoduje nawracające dolegliwości, spadek komfortu życia seksualnego, a także uciążliwy problem z nietrzymaniem moczu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej z zakresu ginekologii poprawia się samoocena, jakość życia intymnego, zdrowia, a także relacje w związku.

ginekologia estetyczna

Podsumowując, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonywane są po to, aby pozbyć się problemów z miejscami intymnymi. Często jest to temat tabu dla wielu kobiet, a także jest dla nich ogromnym kompleksem i czynnikiem, które znacznie wpływa na jakość życia. Pamiętajmy, że narządy płciowe, to nie tylko źródło kobiecości, ale także ważne dla zdrowia miejsca, które są narażone na wiele infekcji i chorób. Ich nieprawidłowa budowa nie tylko wpływa na złe samopoczucie, ale także powoduje ogromny dyskomfort, jeśli powoduje nawracające infekcje, a także wyjątkowo kłopotliwe nietrzymanie moczu.

Ponadto deformacje spowodowane porodem, sprawiają, że narządy płciowe są zbyt luźne, co znacznie obniża przyjemność seksualną dla obu partnerów. Jest to często czynnik, który negatywnie wpływa na relacje w związku i powoduje obniżone poczucie wartości u kobiety. Podobnie jak nieestetyczny wygląd miejsc intymnych, przez który często wiele kobiet ogromnie wstydzi się rozpocząć życie seksualne, co skutkuje unikaniem wchodzenia w relacje damsko-męskie, a także zrezygnowaniem z założenia rodziny.

Zabiegi ginekologii estetycznej mogą znacznie wpłynąć na życie kobiet i sprawiają, że nie pozostają już same ze swoimi problemami.