Wszystko co powinieneś wiedzieć o wybielaniu zębów

Jeszcze kilka lat temu w Polsce wybielanie zębów było bardzo mało popularne i przez wielu uważane za zbędne ryzyko ze względu na nieprawdziwe informacje na temat szkodliwości tego zabiegu. Obecnie jednak podejście do tej kwestii diametralnie się zmieniło i wybielanie zębów w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli również planujesz poddać się temu zabiegowi, to zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź najważniejsze informacje na jego temat. Pomogą Ci one się odpowiednio przygotować do samego wybielania oraz przybliżą Ci możliwe efekty po jego wykonaniu.

Idealny uśmiech w zasięgu ręki

Przez długi czas wśród Polaków panowało mylne przekonanie, że wybielanie zębów to zabieg, który tak naprawdę przynosi więcej szkody niż pożytku. Uważano, że nawet jeśli pozwala uzyskać idealnie biały odcień zębów, to jednocześnie mocno je niszczy i osłabia szkliwo. Obecnie jednak wiadomo, że to mit i poprawnie wykonane wybielanie zębów na odpowiednio przygotowanym podłożu nie ma negatywnego wpływu na stan zdrowia szkliwa, dziąseł czy korzeni zębowych. Z tego względu ten zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Nowoczesne metody poprawiają jego skuteczność oraz przyczyniły się również do większej dostępności wybielania, a także do o wiele bardziej atrakcyjnej ceny na ten zabieg, która jeszcze kilka lat temu przyprawiała o zawrót głowy.  Dzisiaj wiele osób, zamiast samodzielnie ryzykować wykorzystywanie domowych sposobów, które mogą przynieść bardzo negatywne skutki dla uśmiechu, woli udać się do specjalisty, aby ten odpowiednią metodą zagwarantował im idealnie biały uśmiech.

Proces wybielania zębów można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z popularniejszych, jest wybielanie za pomocą lampy Beyond. Jednak bez względu na to, na jaki zabieg się zdecydujesz, musisz pamiętać, że jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. W pierwszej kolejności należy odbyć rozmowę ze stomatologiem, który zdecyduje, czy warto i można wykonać zabieg. Później, jeśli dentysta uzna wybielanie za odpowiednie, należy przystąpić do przygotowania szkliwa. Bardzo ważne jest, aby zęby nie miały żadnych dziur ani innych chorób. Należy również przyjrzeć się dziąsłom i w razie potrzeby przeprowadzić odpowiednią terapię. Potem dentysta powinien przystąpić do oczyszczenia zębów za pomocą piaskowania lub skalingu. Pomoże to w dokładnym usunięciu wszystkich zanieczyszczeń oraz kamienia. Jest to bardzo ważny etap, którego nie można pomijać.

wybielanie zębów kraków

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Niektórzy pacjenci błędnie myślą, że po wykonaniu zabiegu wybielania nie będą już nigdy musieli martwić się o swój idealnie biały uśmiech. Niestety jest to błędne przekonanie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. O zęby i ich biel po wybielaniu należy odpowiednio dbać. W przeciwnym razie efekty będą widoczne bardzo krótko. Aby jak najdłużej zachować idealnie biały uśmiech, należy przez jakiś czas przestrzegać tak zwanej białej diety, w której nie będzie silnie barwiących potraw i składników, między innymi czerwonych warzyw i mięsa, cytrusów oraz wina. Są to bowiem produkty, które silnie barwią szkliwo i mogą sprawić, że na wybielonej powierzchni pojawią się nieestetyczne plamy i przebarwienia. Osoba po wybielaniu zębów powinna również ograniczyć spożywanie kawy i mocnej, czarnej herbaty.

Wybielanie zębów niestety nie idzie w parze z regularnym paleniem papierosów. Nałogowi palacze powinni jeszcze przed zabiegiem zostać poinformowani przez dentystę, że efekty będą nietrwałe oraz mogą być one o wiele mniej zauważalne niż w przypadku osób, które nie palą. Dlatego, jeśli cierpisz z powodu pożółkłych od papierosów zębów i chcesz pozbyć się tego nieestetycznego wyglądu, to najlepszym rozwiązaniem będzie najpierw rzucenie palenia, a dopiero później przystąpienie do wybielania.