W której części miasta najlepiej zarezerwować noclegi we Wrocławiu?

Wrocław jako stolica Dolnego Śląska słynie nie tylko z pięknej architektury oraz interesujących atrakcji dla zwiedzających w każdym wieku.

To także świetna baza noclegowa, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę podczas jego urlopu. W której części Wrocławia najlepiej zarezerwować nocleg? Jaki hotel będzie najlepszym rozwiązaniem jako baza wypadowa do wszystkich najważniejszych atrakcji miasta?

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które zachwyca swoja urodą oraz wielością atrakcji zarówno na weekend, jak i podczas dłuższych wypadów. Ze względu na architekturę, a także lokalizację wszystkich wartych uwagi rozrywek, każdy znajdzie coś dla siebie.

Klimatyczne restauracje umieszczone nie tylko na Starym Mieście, a także hotele gwarantujące komfortowe noclegi sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie swojego urlopu w mieście. 

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? W jakim miejscu najlepiej się zatrzymać na nocleg, aby w prosty sposób dostać się do wszystkich atrakcji miasta?

Wrocław – jaki hotel wybrać?

Wrocław jako miasto turystyczne oferuje bogatą bazę noclegową, gdzie hotele zlokalizowane są zarówno w centrum miasta, jak i bardziej na uboczu. Hotele w centrum oferują dostęp do najważniejszych punktów miasta bez konieczności przemieszczania się po Wrocławiu.

Nocleg zarezerwowany na Starym Mieście, wto gwarancja bliskiej odległości do Rynku czy Ostrowa Tumskiego. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadków hoteli w centrum może istnieć problem z parkingiem. Nie każdy z nich posiada prywatny parking, który jest przeznaczony dla gości hotelowych.

Pomimo tego, że Wrocław jest dużym miastem, a niekiedy odległości między poszczególnymi dzielnicami są spore, warto pomyśleć nad zarezerwowaniem noclegu na uboczu. Hotele umiejscowione dalej od centrum są o wiele bardziej komfortowe, a także łatwo dostępne.

Jednocześnie do największych i najpopularniejszych atrakcji można bez problemu dostać się samochodem czy komunikacją miejską. Jaki hotel we Wrocławiu zarezerwować?

Najlepsze noclegi we Wrocławiu

Wybierając nocleg we Wrocławiu warto zarezerwować miejsce w hotelu, z którego dostęp do wszystkich atrakcji miasta będzie prosty. Jednym z lepszych hoteli będzie zatem Hotel Jasek Premium, zlokalizowany na uboczu miasta. To również doskonałe miejsce na wypoczynek wraz z małymi dziećmi, które nie będą tutaj zmuszone do zasypiania przy gwarze miasta, a wręcz odwrotnie – będą mogły wypocząć wraz z rodzicami w ciszy i spokoju.

Rezerwacja noclegu na uboczu miasta niesie za sobą również inne korzyści – przede wszystkim brak konieczności opłaty za parking w centrum. Niestety, wiele hoteli nie posiada dużej ilości miejsc parkingowych, aby zapewnić je swoim gościom hotelowym. Jednocześnie taka lokalizacja hotelu ułatwia przemieszczanie się po mieście dzięki niewielkiej odległości od centrum, a także obwodnicy.

noclegi we Wrocławiu

Wybór hotelu a dostęp do atrakcji Wrocławia

Wybór hotelu we Wrocławiu, znajdującego się na uboczu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zwiedzić miasto, ale jednocześnie uniknąć najbardziej zatłoczonych dzielnic. Ze względu na lokalizację, warto wybierać hotele znajdujące się na północy miasta.

To właśnie stamtąd bez problemu dojedziemy do samego centrum, aby zobaczyć Rynek i wszystkie okolice Starego Miasta wraz z Ostrowem Tumskim. Z północy miasta o wiele łatwiej jest również dostać się do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, Hali Stulecia i fontanny multimedialnej, a także uroczego Ogrodu Japońskiego.

Bliskość obwodnicy Wrocławia gwarantuje również szybką podróż na drugi kraniec miasta – południe. Dzięki temu bez konieczności przemieszczania się przez centrum Wrocławia każdy będzie miał możliwość zwiedzenia Toru Wyścigów Konnych czy skorzystania z szaleństw, jakie oferuje wrocławski Aquapark.

W której części miasta najlepiej jest zarezerwować noclegi we Wrocławiu? To już Wasza decyzja, ale warto pamiętać, że hotele znajdujące się dalej od centrum mają często o wiele więcej udogodnień.