Szybkie przedłużanie włosów – metoda clip in

Piękne, długie i gęste włosy to ostatnio niezwykle pożądany trend u kobiet. Zadbane kosmyki, sięgające za łopatki zachwycają, a jednocześnie doprowadzają do tego, że coraz więcej osób pragnie takie posiadać. Niestety, długie włosy są trudne w pielęgnacji, dlatego wiele kobiet decyduje się na inne rozwiązanie – szybkie przedłużanie włosów metodą clip in.

Współcześnie przedłużanie włosów jest bardzo popularne. To nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle proste w założeniu, a jednocześnie wygląda naturalnie. Coraz więcej kobiet decyduje się na doczepienie włosów w domu – zwłaszcza przed ważnym wydarzeniem czy spotkaniem wśród grona znajomych. Czym zatem jest metoda przedłużania włosów clip in i czy jest ona bezpieczna?

Na czym polega przedłużanie włosów metodą clip in?

Przedłużanie włosów metodą clip in to nowoczesne rozwiązanie dla kobiet, które pragną zagęścić i wydłużyć włosy w kilka minut. Polega ona na tym, że zakupione wcześniej gotowe pasmo włosów doczepia się u nasady włosów poprzez zaciśnięcie klipsa. W ten sposób w zaledwie kilka sekund każda kobieta jest w stanie zupełnie odmienić swój wygląd.

Ogromną zaletą stosowania tej metody jest innowacyjne rozwiązanie, które likwiduje problem włosów przedłużanych gorącym klejem. Żadna kobieta nie będzie musiała zmagać się z klejem w kosmykach, który oprócz tego, że nie wyglądał estetycznie, to dodatkowo zbierał wszystkie zanieczyszczenia w trakcie dnia. Dodatkowo przy metodzie clip in znika problem z plątaniem się włosów.

Dobrej jakości pasma do doczepienia clip in stosuje się poprzez delikatne dociśnięcie klipsów. Tak przedłużone włosy utrzymują się przez cały dzień – do spania warto je zdjąć.

Przedłużanie włosów metodą clip in – co jest potrzebne?

Zanim przystąpimy do przedłużenia włosów metodą clip in warto wcześniej umyć swoje włosy, aby były świeże i puszyste. Dzięki temu doczepiane kosmyki będą dłużej świeże i nie będą wymagały dodatkowej pielęgnacji. W dalszej kolejności należy rozdzielić włosy na dwie części i górną spiąć tak, aby nie przeszkadzała podczas doczepiania.

Jeśli przedłużanie odbywa się po raz pierwszy, lepiej wcześniej poćwiczyć dociskanie klipsa. Jego specyficzny mechanizm różni się odrobinę od innych.

Włosy doczepiamy od dolnych partii włosów, kierując się stopniowo ku górze. Analogicznie najpierw wybieramy najszersze pasmo, które nie będzie wystawało z żadnej strony. Przedłużanie odbywa się najpierw poprzez zaczepienie środkowego klipsa o naturalne włosy i zaciśnięcie go. W dalszej kolejności należy przytrzymać palcem środkowy zatrzaskać i zatrzasnąć klips po prawej, a dopiero później po lewej stronie. Pasmo włosów powinno być jak najmocniej rozciągnięte, a pomiędzy linią nie może być żadnej luki.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Przedłużanie włosów metodą clip in jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na pozyskanie długich i gęstych włosów. Dopinki clip in, które zaczepiają się o naturalne włosy są delikatne, przez co nie niszczą nawet rozjaśnionych i wysuszonych włosów. Klej, który jest stosowany przy innych metodach, niestety bardzo często łamie kosmyki, a nawet powoduje ich wypadanie. Przedłużone w ten sposób włosy nie plączą się, a wieczorne rozczesywanie nie wywołuje łez w oczach. Doczepki równie szybko ściąga się z włosów.

clip in dopinki

Doczepianie metodą clip in jest również bezpieczne przy samodzielnym, domowym użytku. Nieskomplikowany proces sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej kobiet.

Kto może przedłużyć włosy metodą clip in?

Metoda przedłużania włosów clip in jest przeznaczona dla każdego – niezależnie od długości włosów czy ich kondycji. O bezpieczeństwo doczepiania kosmyków nie muszą się również martwić kobiety, które zmagają się z problemami skóry głowy. Pasma dotykają włosów w odległości kilku centymetrów u nasady, a przez to, że nie wymagają użycia kleju i są niezwykle bezpieczne dla każdego.

Metoda clip in jest coraz chętniej stosowana również w salonach fryzjerskich. Za pomocą doczepianych pasm stylista jest w stanie stworzyć zachwycającą fryzurę, która zachwyci wszystkich obecnych na ważnym wydarzeniu. Dodatkowo przedłużanie włosów może odbywać się w domowym zaciszu. Miłośniczki długich włosów mogą spokojnie wypróbować tę metodę doczepiania jako alternatywę bardziej skomplikowanych i kosztownych sposobów na zagęszczenie kosmyków.