Stegna zamiast wielkiego miasta? Jesteśmy za!

Stegna to całkiem znaczącej wielkości wieś, położona nad Zatoką Gdańską w województwie pomorskim, w której znajduje się m.in. przystań rybacka.

Do tego miejscowość może poszczycić się położeniem w pobliżu atrakcyjnych dla turystów Malborka, Elbląga i Trójmiasta. Tutaj jednak skupimy się bardziej na tym, co ma do zaoferowania sama Stegna, jako że okazuje się, że jest w niej niemało atrakcji.

Co warto odwiedzić w Stegnie?

Muzeum Bursztynowa Komnata

Bursztyn jest przez niektórych określany mianem “złota północy”. Jeśli pasjonuje Cię ten niezwykły surowiec, masz okazję zobaczyć prywatną kolekcję Wojciecha Głodzika, obejmującą interesujące eksponaty z zatopionymi wewnątrz owadami, poznać historię bursztynowej komnaty oraz dowiedzieć się, jak żywica zamienia się w bursztyn.

Żuławska Kolej Wąskotorowa

Przejechanie się kolejka wąskotorową możliwe jest codziennie w sezonie wakacyjnym, a także w maju, czerwcu i we wrześniu w weekendy. Z uroków przejażdżki możesz cieszyć się zarówno w wagonie odkrytym, jak i zamkniętym, a celem wycieczki może być m.in. Nowy Dwór Gdański lub Mikoszewo. 

Park linowy Zegarowscy

Dla odwiedzających jest dostępny już od 210 roku i liczy sobie aż 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu nikt nie będzie się tutaj nudził. Najkrótsza trasa liczy sobie jedynie 85 metrów, a najdłuższa aż 226, na której do pokonania są m.in. tyrolka, most zwodzony lub tzw. złośliwe beczki. Na terenie parku znajdują się również inne atrakcje, obejmujące m.in. plac zabaw.

Labirynt Stegna Park

Labirynt został stworzony na wielkim polu kukurydzy, który z lotu ptaka tworzy obraz z napisem “Stegna”. Nie jest to jednak zwykły labirynt, w którym jedyną atrakcją jest znalezienie z niego wyjścia. Dodatkowym urozmaiceniem jest aplikacja na smartfona, przedstawiająca cyfrową rzeczywistość, jaka może Cię otaczać, gdy wejdziesz do labiryntu.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Powstał w latach 1681-83, wyróżnia się niezwykłym wnętrzem, ze szczególnym naciskiem na podwieszane pod stropem malowidła na płótnie i organy. Zbudowany został na fundamentach starego, gotyckiego kościoła, a elementem przykuwającym największą uwagę odwiedzających jest bez wątpienia liczący sobie 400 lat dzwon.

Cykliczne wydarzenia kulturalne w Stegnie

Stegna to miejsce licznych wydarzeń kulturalnych, zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych. Przykładem wydarzeń odbywających się regularnie jest np. Międzynarodowy Festiwal Organowy, organizowany każdego roku przez gdańską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina. Wydarzenie to będzie idealne dla miłośników kultury wysokiej, której kunszt zadowoli nawet najbardziej wybrednych melomanów. Festiwal ma miejsce we wspomnianym wyżej kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Z innych cyklicznych wydarzeń możemy polecić również coś dla najmłodszych. Chodzi tutaj o wyjątkową wystawę figurek pochodzących z kinder niespodzianek. Wystawa jest czynna w sezonie wakacyjnym i można na niej zobaczyć praktycznie wszystkie figurki kinder, co bez wątpienia będzie zajęciem na długie godziny dla Twojego malucha.

nocleg nad morzem

Noclegi w Stegnie – gdzie ich szukać?

Stegna nie należy do kanonu tak popularnych miejsc, jak Trójmiasto czy Frombork, lecz bez wątpienia cieszy się całkiem znaczącym powodzeniem, oferując liczne wille, apartamenty, domki, dlatego też warto zawczasu zadbać o to, by Twoje miejsce noclegowe nad morzem było jak najlepiej dopasowane do Twoich oczekiwań.

Pomoże Ci w tym wyszukiwarka fajnewczasy.pl, na której możesz dokładnie przefiltrować interesujące Cię oferty i wybierać nie tylko z najbardziej popularnych miejsc, lecz też zapoznać się z tym, co mają dla Ciebie do zaoferowania również mniejsze miejscowości.

Szukasz noclegu, a może go oferujesz? Dzięki nam możesz skutecznie dotrzeć do odbiorców z całego kraju, dodając swój obiekt do naszej bazy zupełnie za darmo. Do tego oferujemy Ci 14 dni bezpłatnego testu, który możesz zacząć już dziś.