Spódnica nie tylko od święta

Chodzenie w spódnicach i spódniczkach nie jest zarezerwowane wyłącznie na specjalne okazje. Nie trzeba pracować w biurze czy codziennie wieczorem wychodzić na kolację do restauracji, by pozwolić sobie na odrobinę kobiecości. Spódnice dostępne są obecnie w tak szerokiej ofercie, że z pewnością dobierzemy taką, która będzie dla nas odpowiednia w wielu sytuacjach, nawet tych codziennych.

Jak dobrać spódnicę do figury?

eleganckie spódnice midi

Wybierając spódnicę nie możemy jednak skupić się wyłącznie na jej przeznaczeniu. Na tym czy ma nam służyć w pracy lub na urlopie. Pod uwagę musimy wziąć jeszcze jedno – naszą figurę. To, że nasza koleżanka wygląda obłędnie w danym kroju, nie znaczy bowiem, że i na nas będzie on leżał równie dobrze. Kobiece sylwetki różnią się przecież między sobą, a wśród najpowszechniejszych z nich wymienić można gruszkę, jabłko, klepsydrę, sylwetkę chłopięcą i sylwetkę pań o dużym biuście. Na szczęście dla każdej z nich znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Spódnice mini i maxi, o kroju litery A, rozkloszowane i plisowane spódniczki, modele ołówkowe, a także te o fasonie luźnym i zwiewnym.

Typy figury – gruszka, jabłko i klepsydra

Na sylwetce typu gruszka o szerszych biodrach i węższych ramionach, najkorzystniej będzie wyglądać spódnica o kroju litery A. Doskonale zatuszuje ona bowiem dolne partie ciała.

Jabłka powinny skupić się na stworzeniu wrażenia smuklejszej talii, dlatego dla nich idealne są spódnice rozkloszowane, najlepiej kończące się tuż za linią kolan.

Z kolei panie o figurze klepsydry najlepiej prezentować się będą w spódnicach rozkloszowanych, plisowanych w stylu minionych lat. Dzięki nim nie tylko ukryją biodra i uda, ale także wyeksponują talię.

Chłopięca sylwetka lub duży biust

Kobiety o chłopięcej sylwetce, bez wcięcia w talii unikać powinny spódnic, które pasują gruszkom. W spódnicach w kształcie litery A ich nogi wydaję się za chude, a cały efekt jest bardzo niezadowalający. Tutaj egzamin zdają spódnice ołówkowe lub luźne. Nie należy również obawiać się długości mini. Żadna inna sylwetka nie prezentuje się w niej równie dobrze.

spódnice maxi plisowane

Panie o dużym biuście powinny skupić się natomiast na tym, by cała sylwetka wyglądała proporcjonalnie. W tym celu wybierać powinny spódnice dodające objętości dolnym partiom ciała. Najlepiej w jasnych kolorach.

Spódnica – jak podkreślić nią swój styl?

Idealne spódnice są więc odpowiednio dobrane do typu naszej sylwetki, nadające się na różne okazje, ale też, co bardzo ważne dla wielu z pań – podkreślające ich indywidualny styl. Zamiłowanie do elegancji, stylu boho lub vintage. W poszukiwaniu ideału, który powinien łączyć wszystkie te cechy, warto porozglądać się więc nie tylko po sklepach stacjonarnych, ale również internetowych butikach. Internet daje mnóstwo możliwości, można zaryzykować stwierdzeniem, że nawet więcej niż klasyczne sklepy.

Odpowiednie dodatki do spódnicy

Wspomniany butik swoim klientkom proponuje również różnego rodzaju dodatki. Od łańcuszków i bransoletek, po zegarki, okulary i torebki. Kupiona spódnica w zestawie z odpowiednimi dodatkami z pewnością sprawdzi się w różnych sytuacjach, nabierze jeszcze większego charakteru. Inwestując w ubiór nie należy o tym zapominać. Dodatki nadają całości potrzebnego smaczku, podkreślają nasz indywidualny styl.