Soczewki Acuvue – którą serię wybrać?

Soczewki kontaktowe Acuvue to produkt wysokiej jakości gwarantujący najwyższy komfort użytkowania. Wszystkie soczewki marki posiadają filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Szkła kontaktowe Acuvue są bardzo łatwe w aplikacji, korygują zarówno krótkowzroczność, jak i nadwzroczność. By wybrać soczewki odpowiadające naszym wymaganiom, warto zapoznać się z charakterystyką dostępnych produktów.

Acuvue Oasys

Seria Oasys oferuje soczewki idealne dla osób spędzających dużo czasu przed ekranami komputera, telefonu lub tabletu, a także przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych, zadymionych lub o niskiej wilgotności powietrza. Szkła kontaktowe z tej serii pomagają niwelować uczucie zmęczenia i podrażnienia gałek ocznych. Soczewki Oasys wyprodukowano z senofilconu A, występują one w różnych typach dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys with Hydraclear Plus

Są to soczewki dwutygodniowe dostępne w opakowaniach po sześć, dwanaście i dwadzieścia cztery soczewki. Zastosowano w nich technologię HYDRACLEAR PLUS wykorzystującą składnik nawilżający działający jak naturalny film łzowy, który pomaga redukować uczucie zmęczonych oczu. Możliwe jest ich noszenie przez całą dobę, bez konieczności zdejmowania na noc, co sprawia, że ten typ szkieł kontaktowych idealnie nadaje się dla osób aktywnych o nieunormowanym rozkładzie dnia. Szkła kontaktowe z serii HYDRACLEAR PLUS występują również w wersji dla osób cierpiących na astygmatyzm, w której wykorzystano system stabilizujący pozwalający na intensywne ruchy oczu i głowy.

Acuvue Oasys with HydraLuxe Technology

badanie wzrokuSoczewki z tej linii są jednodniowe, dostępne w opakowaniach po trzydzieści i dziewięćdziesiąt sztuk. W ich produkcji wykorzystano technologię zintegrowanej łzy HydraLuxe wspomagającej nawilżenie oka. Soczewki z tej serii występują także w wariancie przeznaczonym do korekcji astygmatyzmu z systemem stabilizującym umożliwiającym gwałtowne ruchy gałek ocznych i głowy. Ten typ szkieł jest dostępny w opakowaniach po trzydzieści sztuk. Soczewki jednodniowe to doskonały wybór dla użytkowników chcących zachować maksymalną higienę gałek ocznych.

Acuvue Oasys with Transition

Są to soczewki dwutygodniowe dzienne (wyłączające możliwość trzymania ich przez noc), dostępne w opakowaniach po sześć sztuk. Ten typ szkieł kontaktowych pomaga dostosowywać się oczom do zmian w natężeniu oświetlenia. Redukuje konieczność mrużenia oczu w kontakcie z ostrym światłem, po zmroku niweluje poświatę i efekt oślepienia reflektorami, przez co idealnie nadaje się dla osób spędzających dużo czasu za kierownicą. Dzięki użyciu light intelligent technology soczewki Acuvue Oasys with Transition dają gwarancję dużego nasycenia kolorów. Posiadają również wyższe filtry UV zapewniające blokowanie stu procent promieniowania UVB i aż dziewięćdziesięciu dziewięciu procent promieniowania UVA.

Acuvue Moist

Soczewki z tej serii są soczewkami jednodniowymi dostępnymi w opakowaniach po trzydzieści, dziewięćdziesiąt i sto osiemdziesiąt sztuk. W ich produkcji zastosowano etafilcon A oraz technologię Lacreon zapewniającą całodniowe nawilżenie oka i zapobiegającą podrażnieniom. Soczewki Moist doskonale nadają się dla każdego użytkownika, nawet osób z alergiami i zmagających się z suchością oka. Występują także w odmianie przeznaczonej dla astygmatyków posiadającej system stabilizujący pozwalający na aktywny tryb życia. Typ jednodniowy jest idealny dla osób ceniących sobie wysoką higienę i łatwość stosowania.

TruEye

Soczewki te są soczewkami jednodniowymi dostępnymi w opakowaniach po trzydzieści, dziewięćdziesiąt i sto osiemdziesiąt sztuk. Wyprodukowane przy użyciu nerafilconu A i technologii Hydraclear gwarantującej wysoki poziom nawilżenia i zapobieganiu podrażnieniom. Soczewki TruEye są idealne dla alergików i osób borykających się z suchością oka. Każda soczewka zanurzona jest w roztworze buforowanej soli fizjologicznej, dzięki czemu może być dłużej przechowywana. Ta cecha sprawia, że szkła kontaktowe TruEye nadają się dla osób, które stosują soczewki sporadycznie.

Acuvue 2

Soczewki dwutygodniowe wyprodukowane przy użyciu etafilconu A dostępne w opakowaniach po sześć sztuk. Trójkrzywiznowa powierzchnia zapewnia wiązanie wody i umożliwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia gałki ocznej. Szkła kontaktowe z tej serii są bardzo elastyczne, mają też niezwykle cienki brzeg, co znacznie poprawia komfort stosowania, sprawiając, że soczewki są niewyczuwalne w oku. Soczewki Acuvue 2 umożliwiają użytkowanie całodobowe bez konieczności ich zdejmowania na noc, przez co są idealne dla osób żyjących bardzo aktywnie.

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych ma duży wpływ na komfort życia, warto więc wybrać takie, które najlepiej pasują do naszych potrzeb i stylu życia.