Sesja ślubna w dniu ślubu – kiedy najlepiej ją wykonać?

Organizacja sesji ślubnej może się dziś odbyć na wiele różnych sposobów – nie ma na to reguły.

Coraz chętniej odchodzimy od typowych rozwiązań na rzecz sesji organizowanych kilka dni później, w zupełnie innym regionie kraju lub nawet za granicą. Niemniej jednak sesja ślubna w dniu ślubu nadal ma swoje zalety. Kiedy warto się na nią zdecydować i dlaczego to jest całkiem dobry pomysł?

Dlaczego sesja w dniu ślubu nie jest taka zła?

Myślisz sobie być może, że czas goni, uroczystość zacznie się lada moment, a tu jeszcze przygotowania, dojazd i szereg innych drobiazgów do dopilnowania… Lub inaczej, jesteście już po ślubie i nie chcecie opuszczać gości weselnych… dlatego decydujecie się na sesję w innym dniu. Tymczasem warto jednak poznać kilka argumentów za tym, że sesja ślubna, wykonana w jednym z najważniejszych dni życia jest wciąż całkiem dobrym pomysłem.

Sesja w dniu ślubu – dlaczego warto?

  • Autentyczne emocje. Dzień ślubu to nie tylko pośpiech i stres, czy na pewno wszystko się uda. Drobne niedociągnięcia zawsze się pojawią. Ślub to przede wszystkim mnogość uczuć, podekscytowanie, szczęście… I miłość. Warto to uwiecznić.
  • Stylizacje będą dokładnie takie, jak w momencie stania przed ołtarzem. Jeśli ten punkt ma dla Was znaczenie, to warto zdecydować się na sesję w dniu ślubu. W innym wypadku konieczna może być ponowna wizyta u kosmetyczki, fryzjerki… To dosyć duże wyzwanie.
  • Sesja może być zorganizowana również z udziałem kilku bliskich osób, jakie przybyły na wesele – kilka zdjęć we dwoje i artystycznych ujęć z przyjaciółmi lub rodziną? Dlaczego nie? Taka okazja może się już nie powtórzyć!
  • Możecie wykonać sesję o niemal dowolnej porze dnia – może to być przed ceremonią – założeniem nowoczesnych sesji jest brak pozowania i postawienie na pełną naturalność, co być może pozwoli się Wam odprężyć przed powiedzeniem sakramentalnego “tak”.
  • Sesja o zachodzie słońca? Idealnie! Najprawdopodobniej będziecie już po ceremonii, wyluzowani bardziej, niż przed nią. Poza tym klimat, jaki pojawia się w magicznej aurze kończącego się dnia, w połączeniu z tak wyjątkowym dniem po prostu musi zaowocować pięknymi zdjęciami. Po prostu musi.

Sesja ślubna Kraków – urokliwe miejsca w pobliżu sali weselnej

Sesja ślubna, mimo tego, że ma wiele zalet (co udowadniamy powyżej), ma jedną niewielką wadę – aby wszystko mogło się udać pod względem czasowym, musi ona być wykonana w miejscu w pobliżu sali weselnej. Na szczęście w większych miastach to absolutnie nie musi być problemem! Jeśli chcesz zdecydować się na sesję ślubną w Krakowie to pamiętaj, że zdjęcia na tle Sukiennic, w parku Jordana lub na tle Skałek Twardowskiego również mogą dać Ci fotografie na miarę zagranicznych plenerów!

Sukiennice

Każdy, kto choć raz był w Krakowie, z pewnością je widział. Sukiennice są doskonałym wyborem na przeprowadzenie sesji ślubnej. Jest to jedno z tych miejsc, w których doskonale czuje się atmosferę, jaka panuje w mieście. Niezwykły urok majestatycznej budowli będzie być może idealnym tłem dla Waszych przeżyć, zwłaszcza jeśli cenicie sobie budynki z duszą.

Park Jordana

Park Jordana jest jednym z pięknych miejsc, w których Kraków może poszczycić się terenami zielonymi i stworzyć warunki idealne do sesji ślubnej dla miłośników natury. Jeśli zaś interesują Cię jeszcze inne miejsca, w Krakowie znajdują się Park Bednarskiego, Park Dębnicki, Park Decjusza czy też Park Lotników. Inne miejsce to Zakrzówek wraz ze Skałkami Twardowskiego, o których opowiadamy poniżej.

ślubna sesja

Skałki Twardowskiego

Legenda głosi, że Pan Twardowski, szlachcic, który według podań zaprzedał duszę diabłu w zamian za ogromną wiedzę i zdolność czarowania, planował założyć w tym miejscu szkołę magii. Możliwe więc, że kryje się w tym miejscu szczególny urok, o jakim warto przekonać się na własne oczy. Niemniej jednak nawet pomijając legendy, trudno zaprzeczyć temu, że Skałki Twardowskiego są przepięknym miejscem, w jakie sami wniesiecie mnóstwo magii podczas Waszej niepowtarzalnej sesji ślubnej.

Gdzie szukać dobrego fotografa?

Sesja ślubna wykonana w tak szczególnym dniu to szczególny Moment, którego nie warto przegapić. Aby tak się nie stało, wybierzcie fotografa, który pomoże Wam w znalezieniu najlepszego miejsca na sesję. W tym celu zajrzyjcie np. na stronę moment.com.pl i zobaczcie unikatowe portfolio Grzegorza Płaczka – fotografa z wieloletnim doświadczeniem w sesjach ślubnych.