Przebierana impreza sylwestrowa – TOP 5 najciekawszych kostiumów dla dorosłych

Ludzie od dawna mieli potrzebę przebierania się w różne kostiumy. Na królewskich balach należało to do dobrego tonu. Okresem hucznych zabaw również w dawnej Polsce był karnawał. Zwyczaj organizowania balu przebierańców przybył do naszego kraju z Włoch. Pod przebraniem lub maską można było się skutecznie ukryć, nie obowiązywały wtedy różnice społeczne, wszyscy bawili się bez względu na pochodzenie i przynależność do określonej grupy.

W jakim celu organizuje się bale przebierańców?

Współcześnie niewiele zmieniło się w kwestii organizacji przebieranych zabaw. Pomimo wielu obowiązków i ciągłego braku czasu tego rodzaju bale ciągle cieszą się dużą popularnością, gdyż są jednym ze sposobów urozmaicenia monotonii codzienności. Każdy uczestnik opracowując koncepcję stroju może wyzwolić swoją pomysłowość i zrealizować swoje marzenie o zaistnieniu jako inna postać. Poza tym ukrycie się za przebraniem pozwala poczuć się anonimowo i pozwolić sobie na wiele ekstrawagancji. 

Dlaczego fajnie jest przebrać się na zabawę sylwestrową?

Sylwester jest jedną z wielu okazji na zorganizowanie przebieranego balu. Opracowanie koncepcji stroju i jego wykonanie może być atrakcyjnym zajęciem, wyzwalającym kreatywność każdego uczestnika przebieranej zabawy. Dla osób nie dysponujących czasem dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie kostiumu, co pozwala uniknąć jego kupowania tylko na jedną okazję. Bale przebierańców pozwalają ich uczestnikom przez chwilę poczuć się kimś innym, przez krótki czas uciec od własnej tożsamości. Poza tym okazja zaistnienia choć na jeden dzień jako ulubiony bohater filmowy lub literacki jest nie do przecenienia, to spełnienie marzeń z dzieciństwa. Oglądanie zdjęć z balu przebierańców jest zdecydowanie atrakcyjniejszą czynnością niż z normalnej imprezy. Zabawne fotografie z tego rodzaju wydarzenia stanowią niezwykłą pamiątkę na wiele lat. 

Najciekawsze pomysły na przebrania dla dorosłych

Atrakcyjność przebrania na bal sylwestrowy zależy od kreatywności uczestnika zabawy. Ważne, aby strój był oryginalny, ciekawy i zaskakujący. Częstą inspiracją są tutaj bohaterowie bajek dla dzieci, filmów, kreskówek, komiksów lub znane osobistości świata artystycznego. Największą popularnością wśród par cieszą się stroje filmowych bohaterów takich jak: Bonnie i Clyde, Superman i Supergirl, Frankenstein z narzeczoną, Forrest Gump i Jenny, a spośród bajkowych bohaterów najczęściej wybierani są:  Myszka Miki i Minnie, Czerwony Kapturek i wilk, Elza i Olaf, Aladyn i Jasmina, Fred i Willma, Piękna i Bestia, Shrek i Fiona, Smerfetka i Smerf, Kubuś Puchatek i Maleństwo, Johnny Bravo i dziewczyna. 

Stroje sylwestrowe dla kobiet

Wielość kreacji dla pań nie ułatwia wyboru. Stroje sylwestrowe dla kobiet mogą składać się z kilku elementów takich jak: sukienka, maska, peruka i oczywiście odpowiedni makijaż. Jeśli ma to być bal tematyczny, wybór jest łatwiejszy. W skompletowaniu przebrania można skorzystać z oferty różnych sklepów lub wypożyczyć kostium w sytuacji, gdy nie chcemy go zatrzymać. Do najpopularniejszych należą stroje hipiski, policjantki, pielęgniarki, inspiracją mogą być również lata dwudzieste, trzydzieste lub siedemdziesiąte, aniołki lub diabełki, a także postacie z filmów i bajek. Należy pamiętać, że propozycji jest wiele, wybór zależy od gustów i upodobań. Wybór niekonwencjonalnego i oryginalnego przebrania zawsze będzie budził zainteresowanie uczestników zabawy sylwestrowej. Nic gorszego nie może przydarzyć się paniom niż zdublowane przebranie, dlatego warto wybierać te mniej popularne, co daje gwarancję jego niepowtarzalności i wyróżnienia się spośród wielu różnych strojów. 

Stroje karnawałowe dla mężczyzn

Propozycji strojów dla mężczyzn jest wiele, dlatego panowie mają nie mniej trudny wybór. Warto kierować się w takiej sytuacji upodobaniami, gustem i potrzebą zapewnienia sobie komfortu zabawy. Do najchętniej wybieranych przez mężczyzn strojów należą postacie z filmów, na przykład: piraci, superbohaterowie i postacie serii filmowej George’a Lucasa „Gwiezdne wojny”. 

sylwester

Sylwester – Wrocław

Bale sylwestrowe we Wrocławiu są jednym z najlepszych sposobów świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Hotele oferują swoim klientom wyjątkową ofertę w tym ostatnim dniu roku. Gwarantują szampańską zabawę na eleganckich, często tematycznych, pełnych dobrej rozrywki balach sylwestrowych, przy smacznym menu i z wyjątkową oprawą muzyczną. Kompleksowa obsługa pracowników przez cały wieczór gwarantuje komfort każdemu z jej uczestników.