Pomysły na atrakcje i gry dla dzieci na imprezach rodzinnych

Organizacja przyjęcia urodzinowego, na które dziecko czeka przez cały rok, pozostaje często dla rodziców nie lada wyzwaniem.

W głowie rodzi się wiele pytań związanych z miejscem organizacji urodzin, dobraniem dekoracji odpowiadających upodobaniom malucha oraz zapewnieniem rozmaitych atrakcji dla małego solenizanta i jego gości. Postaramy się rozwiać niektóre z tych wątpliwości, dlatego przedstawiamy propozycję 5 różnych zabaw, dzięki którym czas spędzony na przyjęciu urodzinowym będzie niezapomniany i na długo pozostanie w pamięci Waszej pociechy.

1. Nakarm mnie

Zawiązujemy dzieciom śliniaczki. Następnie maluchy dobierają się w pary. Każdy uczestnik zabawy ma zawiązane oczy. Zabawa polega na wzajemnym karmieniu się łyżeczką jedną z wybranych potraw urodzinowych. Duży ubaw gwarantowany! W końcu nie jest tak łatwo trafić łyżeczką do ust kolegi/koleżanki!

2. Zabawa z papierkiem

Przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest owinięcie jakiegoś wybranego przedmiotu w kilka papierków. Dzieci siadają w kółku. Każde po kolei bierze przedmiot do ręki i dotykając go, nie dłużej niż przez 5 sekund, próbuje odgadnąć, co jest w środku. Dziecko, które to uczyni, zatrzymuje przedmiot dla siebie. Jeżeli po jednym okrążeniu, żadnemu maluchowi nie uda się rozwiązać zagadki, zdejmujemy jedną warstwę papieru i rozpoczynamy rundę od nowa. 

To doskonała zabawa polegająca na rywalizacji, którą dzieci lubią najbardziej!

3. Szukanie skarbu

To jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabaw dla dzieci. Przed jej rozpoczęciem poszukaj i schowaj jakąś wybraną rzecz, która będzie stanowić skarb. Najlepiej, aby było to coś atrakcyjnego dla dzieci, np. słodka przekąska. W zależności od wieku maluchów przygotuj na karteczkach w formie pisanej lub rysowanej podpowiedzi, które dzieci będą po kolei odkrywać, co na końcu doprowadzi ich do upragnionego i pysznego skarbu. 

Jest to zabawa, którą z powodzeniem można zorganizować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Spodoba się szczególnie dzieciom lubiącym rozwiązywać różne zagadki i łamigłówki.

4. Kto pierwszy doniesie jajko?

To znana nam wszystkim zabawa, która nigdy nie wychodzi z mody i za każdym razem sprawia takie same pokłady radości. Można ją urządzić na dworze i w domu, jednak w tym drugim przypadku lepiej ugotować jajko na twardo. Dzieci dzielimy na dwie drużyny. Celem zabawy jest dotarcie do mety z jajkiem położonym na malutkiej łyżeczce. Oczywiście, jajko musi być doniesione w całości. Dla utrudnienia zabawy warto skonstruować niewielki tor przeszkód. Wtedy zabawa będzie jeszcze bardziej przednia!

5. Jadalne czy niejadalne?

Dzieci siadają w półkolu. Osoba dorosła bierze piłkę i rzuca ją po kolei do każdego dziecka, wymieniając jednocześnie jakiś rzeczownik. Zadaniem malucha jest złapanie piłki, jeżeli wymieniona rzecz jest jadalna oraz jej odrzucenie, jeżeli rzecz ta nie nadaje się do jedzenia. Dziecko, które się pomyli, odpada z gry. Wygrywa ta osoba, która została w grze najdłużej.

Dlaczego warto organizować atrakcje i rozrywki dla dzieci na imprezach rodzinnych?

Impreza, podczas której dzieci będą siedzieć przy stole i się nudzić, będzie nieudana zarówno dla nich, jak i dla nas. Im mniejsze dzieci, tym mają mniejszą zdolność do koncentracji uwagi, dlatego potrzebują zajęć w formie atrakcyjnych zabaw, podczas których będą mogły spożytkować swoją energię oraz poczuć ducha rywalizacji. 

Aby przyjęcie nie okazało się porażką, warto się do niego starannie przygotować, nie tylko od strony oprawy dekoracyjnej oraz miejsca, lecz także pod kątem rozmaitych atrakcji dostosowanych do wieku małych gości. Dobrze zaplanowana impreza, atrakcyjne zabawy i rozrywka sprawią, że zagości ona na długo w pamięci naszego dziecka.

Kompleksowa organizacja imprez rodzinnych we Wrocławiu

Organizacja imprezy rodzinnej wiąże się zazwyczaj z masą przygotowań, na które musimy poświęcić swój czas. Jeżeli zależy nam na imprezie rodzinnej we Wrocławiu, Hotel Jasek Premium zadba o jej profesjonalne i kompleksowe przygotowanie. 

zabawa

W ramach organizacji przyjęcia z pomocą przyjdą doświadczeni animatorzy i opiekunowie, którzy przygotują dla dzieci mnóstwo atrakcji, zabaw i różnych wydarzeń. Wśród nich mogą znaleźć się takie atrakcje jak malowanie twarzy czy gra w golfa. Pełna i profesjonalna obsługa podczas imprezy pozwoli na odciążenie dorosłych od sprawowania opieki nad maluchami oraz na oszczędność czasu związanego z organizacją przyjęcia.