Po czym rozpoznać dobre studio tatuażu?

Tradycja wykonywania tatuaży jest bardzo długa, towarzyszy ona człowiekowi niemalże od zawsze. Na przestrzeni dziejów zmieniała się jednak jego funkcja i postrzeganie przez społeczeństwo.

Niezmiennie jednak tatuaż jest prawdziwą sztuką, a osoba go wykonująca uznawana jest za artystę. Jednakże niestety zdarzają się przypadki, kiedy to spotykamy prawdziwe „buble”. Są one obiektem memów i żartów, ale także szkodzą całego środowisku tatuatorów.

Prawdziwa sztuka tatuażu wymaga lat doświadczeń i nauki, które powinny być wyznacznikiem podczas poszukiwania studia tatuażu. Sprawdźmy na co jeszcze należy zwrócić uwagę.

Dlaczego warto wybrać dobre studio tatuażu?

Za rosnącą popularnością tatuażu w parze idzie powstawanie nowej, coraz większej liczby miejsc, gdzie można je wykonać. Konieczne jest jednak zapewnienie sobie komfortu i bezpieczeństwa. Gwarantują to wrocławskie studia tatuażu, których jak na tak duże miasto jest sporo. Dzięki rosnącej popularności sztuki tatuaży, jest ona coraz bardziej dopracowana i reprezentuje naprawdę wysoki poziom.

Warto zastanowić się nad wyborem miejsca na wykonanie tatuażu. Dobre studio tatuażu jest gwarantem powodzenia zabiegu i osiągnięcia wymarzonego „efektu wow”. Profesjonalne studio tatuażu może wiązać się również z nieco wyższymi cenami wykonania zabiegu. Nie warto jednak próbować oszczędzać. Chodzi przecież o wzór, który będzie towarzyszył przez długie lata i będzie nowym, charakterystycznym znakiem rozpoznawalnym.

Cechy dobrego studia tatuażu

Warto pochylić się nad cechami charakteryzującymi dobre studia tatuażu. Dobre studio tatuażu cechuje się dobrymi opiniami zarówno w mediach społecznościowych, Google’u jak i wśród osób, które mają tatuaże. Ponadto zazwyczaj w takim miejscu pracuje kilku artystów tatuatorów, którzy oferują szeroką gamę usług, wykonywaną w różnych technikach.

Styl każdego z nich jest zazwyczaj odmienny, dlatego, że jest to sztuka i każdy ma charakterystyczny sposób jej wyrazu. W profesjonalnym studiu tatuażu można zatem wykonać tatuaż w różnych stylach, które będą najbardziej adekwatne do wybranego wzoru.

Osoby trudzące się wykonywaniem tatuaży muszą posiadać odpowiednie przygotowanie i doświadczenie oraz charakteryzować się takimi cechami jak: kreatywność, dokładność, wiedza i empatia. Renomowane salony zatrudniają tylko odpowiednie osoby.

Dobre studio tatuażu charakteryzuje się przede wszystkim przestrzeganiem zasad higieny i BHP. Konieczne jest dbanie o czystość mebli, podłóg, jak i przede wszystkim sterylność maszyn, używanie świeżych jednorazowych rękawiczek i igieł. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest dezynfekcja stanowiska pracy, rąk i sprzętów. Każde poważane studio tatuażu dba o takie szczegóły.

Panuje przekonanie, że poważane salony są drogie, jednak nic bardziej mylnego. Dobre miejsce na wykonanie tatuażu wiąże się z konkurencyjnymi cenami, które są adekwatne do wielkości wzoru, jego skomplikowania i czasu, który musi poświęcić na jego wykonanie artysta tatuator. We Wrocławiu znaleźć można wiele dobrych studiów tatuażu.

tatuaż wrocław

Warto zwrócić również uwagę na takie aspekty jak czas oczekiwania na wykonanie zabiegu. Najlepsze studia tatuażu nie mogą „opędzić się” od klientów, dlatego też czas oczekiwania na wykonanie zabiegu jest zdecydowanie dłuższy. Panuje tutaj zasada, że im ktoś jest lepszy tym więcej osób chce skorzystać z jego osób, co z kolei skutkuje odległymi terminami zabiegów.

Nie warto wykonywać zabiegu w miejscu, gdzie robią to od ręki, gdyż może to oznaczać niedbałość lub brak podstawowych umiejętności. Nie należy jednak stygmatyzować salonów, w których czas oczekiwania na wykonanie zabiegu nie jest odległy. Jednak przed wykonaniem tatuażu w takim miejscu należy jeszcze dokładniej sprawdzić, a wręcz prześwietlić zarówno salon, jak i tatuatora.

Ostatnią cechą charakteryzującą najlepsze studia tatuażu jest sposób podejścia do klientów. Profesjonalne studia tatuażu są w stanie pomóc w zaprojektowaniu tatuażu, który będzie najbardziej pasował do danej osoby ze względu na indywidualne cechy jak i upodobania. Ponadto konieczne jest uwzględnienie cierpliwości i chęci na odpowiadanie na wszystkie, nawet z pozoru „najgłupsze” pytania. Pracownik dobrego studia tatuażu chętnie będzie dzielił się swoją wiedzą i służył pomocą.

Decydując się na tatuaż konieczne jest poświęcenie szczególnej uwagi na sprawdzenie i poszukiwanie najlepszego salonu, który wykona dziarę. Jest to bardzo ważny element, który rzutuje zarówno na ostateczny kształt dzieła, jak i bezpieczeństwo oraz zdrowie tatuowanej osoby.