Pierwsze akcesoria do makijażu – co powinna zawierać kosmetyczka nastolatki?

W życiu każdej dorastającej dziewczyny przychodzi ekscytujący moment, gdy po raz pierwszy sięga ona po kosmetyki do makijażu.

Etap odkrywania tej zupełnie nowej formy ekspresji oznacza zazwyczaj wiele zabawy, ale i stresu. Nastolatki doświadczają przecież ogromnej i niesprawiedliwej presji dotyczącej swojego wyglądu. Jednak makijaż, który pomoże w budowaniu pewności siebie i nie oburzy niechętnych mu nauczycieli jest możliwy. Wystarczy odpowiednia organizacja kosmetyczki.

Makijaż nastolatki – najważniejsze zasady

W poradach dotyczących makijażu nastolatki, do znudzenia podkreśla się, że powinien on być subtelny i naturalny. Dlaczego? Nie chodzi tutaj tylko o zwykłą skromność, choć z pewnością ma ona znaczenie dla dziewczyn uczęszczających do szkół z bardziej tradycyjną kadrą pedagogiczną. Ważniejsze jest jednak to, że praktykowanie sztuki subtelnego makijażu może nauczyć nas zdrowych urodowych nawyków.

Testując swoją pierwszą paletkę cieni, niejedna z nas miała ochotę naprawdę zaszaleć z kolorami. Z tym warto jednak zaczekać. Po pierwsze nastolatki powinny nauczyć się podkreślania swoich wrodzonych atutów i sprawdzić, jakie odcienie najlepiej służą ich twarzy. Takie umiejętności najszybciej nabywamy pracując z naturalnymi, matowymi kosmetykami.

Po drugie, skóra twarzy nastolatki bywa wrażliwa, skłonna do reakcji alergicznych i narażona na powracający trądzik. Z tego powodu lepiej nie narażać jej na kontakt ze zbyt duża ilością chemicznych kosmetyków i pozwalać odpocząć od ciągłego nakładania podkładu.

Kosmetyki – nie zapomnij o tych produktach

Dobrze skompletowana kosmetyczka może stać się zaufaną przyjaciółką zdolną przygotować Cię na każdą okazję! Dzięki tym produktom zawsze będziesz mogła na nią liczyć:

  • Krem tonujący – świetna alternatywa dla podkładu dla osób początkujących. Wyrówna koloryt i nie będzie zbyt mocno odcinać się od naturalnego koloru skóry. Bezpieczny krem tonujący możesz nabyć w aptece, dzięki temu zyskasz pewność, że nie uczuli Twojej skóry;
  • Korektor – kosmetyk, który pozwoli Ci na punktowe ukrycie trądziku i cieni pod oczami;
  • Puder – równomiernie rozprowadzony na podkładzie zapobiegnie świeceniu się Twojej twarzy;
  • Maskara i kredka do oczu – podstawowe produkty nadające charakter kobiecemu spojrzeniu. Kredka do oczu dla osoby początkującej nie musi być czarna, możesz zacząć od subtelniejszych kredek brązowych lub szarych;
  • Żel do brwi – ten rodzaj kosmetyku do brwi jest zdecydowanie najłatwiejszy w aplikacji. Dzięki wyposażeniu w szczoteczkę pomoże Ci schludnie ułożyć włoski;
  • Paletka cieni do powiek – jeżeli zdecydujesz się na skromniejszą paletkę składającą się z kilku odcieni tego samego koloru, szybciej nauczysz się estetycznego łączenia cieni i będziesz mogła poeksperymentować z czymś bardziej zwariowanym;
  • Błyszczyk do ust – połyskujące usta to świetne wykończenie każdego makijażu;
  • Płyn miceralny i waciki do demakijażu – zaczynając swoją przygodę z makijażem, z pewnością nie raz będziesz musiała coś poprawić, dlatego staraj się mieć przy sobie delikatny kosmetyk do demakijażu.

makijaż akcesoria

Makijaż to także akcesoria!

Nie zapominajmy, że za zachwycający makijaż nie odpowiadają tylko pigmentowane kosmetyki do nakładania na skórę, ale i akcesoria pozwalające na osiągnięcie najlepszego efektu. Niekiedy ciemne brwi i rzęsy nie wymagają nakładania tuszu i żelu – wystarczy ich rozczesanie i ułożenie. Do tego celu przyda Ci się grzebyk do układania brwi oraz zalotka.

Zalotka to nic innego jak przyrząd do unoszenia i podkręcania rzęs. Choć kształtem przypomina małe nożyczki (i podobnie jak nożyczki układa się w dłoni), jest skonstruowana tak, by nie wyrządzić rzęsom żadnej krzywdy, ale nadać im odpowiedni kształt. Rzęsy należy po prostu zacisnąć w końcówce obleczonej gumową ochronką. Wbrew powszechnym mitom, zabieg ten nie sprawia żadnego bólu. Wykonuje się go przed nałożeniem maskary.

Na jakie jeszcze akcesoria do makijażu warto zwrócić uwagę? Nawet początkującym osobom przyda się odpowiedni zestaw pędzli. Pędzle do makijażu pozwalają na bardziej gładkie, równomierne nałożenie kosmetyków, a jeśli są starannie czyszczone, także na większą higienę malowania twarzy. Nastolatkom szczególnie poleca się pędzel do nakładania pudru, który pomaga zredukować jego ilość.