Pięć pomysłów na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Twoja przyjaciółka lub siostra właśnie urodziła, a Ty nie wiesz co podarować jej z okazji urodzin lub świąt? Wykorzystaj fakt, że została mamą i sprezentuj jej coś praktycznego. Coś, co ułatwi jej wejście w nową rolę, będzie jednocześnie estetyczne, ale i funkcjonalne. Oto krótki przegląd pięciu najpraktyczniejszych prezentów dla  świeżo upieczonej mamy!

Propozycja numer jeden i dwa – bielizna do karmienia lub specjalna bielizna wyszczuplająca

Codzienne karmienie maluszka, to nie tylko czas absolutnej bliskości. To również moment, w którym młoda mama musi całkowicie oddać się opiece nad dzieckiem. Niezależnie od okoliczności, jej obowiązkiem jest zaspokoić głód niemowlaka. Bywa, że w związku z tym stawiania jest niestety w niezręcznej sytuacji. Dość ciężko jest nakarmić dziecko piersią, gdy skutecznie uniemożliwia to sztywny stanik lub ciasna bluzka.  Właśnie dlatego producenci ubrań ciążowych wpadli na świetny pomysł stworzenia linii dla młodych mam. Obejmującej zarówno bieliznę, jak i piżamy czy ubrania. Stanik przeznaczony do karmienia można zamówić przez internet. Stringi i figi do kompletu również.

Co więcej, sklep oferuje też bieliznę wyszczuplającą. Oczywistym jest przecież fakt, że po okresie ciąży, ciało nie od razu wraca do formy. Na to potrzeba czasu. Dlatego nieco wysmuklające majtki bardzo pomagają. Dzięki nim kobieta nie czuje się skrępowana. Zwłaszcza podczas ważnych wyjść czy w trakcie powrotu do pracy.

Propozycja numer trzy i cztery – piżama, koszula lub odzież do karmienia

Specjalna bielizna lub bielizna wyszczuplająca, to nie jedyne trafione pomysły na prezent dla młodej mamy. Równie dobrze można bowiem kupić piżamę do karmienia lub po prostu bluzkę do karmienia. Takie elementy garderoby bardzo się przydają. Dzięki piżamie, zaspana kobieta może szybko przystawić dziecko do piersi.

Ubrania przeznaczone do karmienia piersią są z kolei niezastąpione w trakcie opuszczania domu. Dzięki nim nie trzeba w miejscu publicznym podciągać ubrań. Wystarczy subtelnie odpiąć kawałek materiału, by następnie bez problemu przyłożyć dziecko.

dziecko i mama

Propozycja numer pięć –  urocze zestawy dla mamy i dziecka

Bywa, że młode mamy dostają w prezencie akcesoria lub ubranka dla dziecka, jak np. śpiochy niemowlęce. O ile są to upominki darowane maluszkowi, o tyle z pewnością będą trafione. Niezbyt dobrym pomysłem jest jednak kupowanie ich w sytuacji, gdy prezent ma być podarowany kobiecie. Od jakiegoś czasu po sieci krążą jednak zdjęcia słodkich zestawów ubrań czy piżam dziecięcych dopasowanych wzorem do piżamy mamy.  Takie rozwiązanie jest już uzasadnione i z pewnością będzie stanowiło miłą niespodziankę.

Zazwyczaj, gdy na świat przychodzi niemowlak nikt nie myśli o tym, by kupować oryginalne zestawy ubrań dla rodzica i dziecka. Wszyscy skupiają się raczej na praktycznych śpiochach czy czapeczkach lub w przypadku mam – funkcjonalnych elementach ubioru. Taki zestaw podarowany w prezencie może być zatem ciekawą odmianą. Idealnie sprawdzi się też w przypadku robienia domowych sesji fotograficznych. Takich, które po latach będą wspaniałą pamiątką.