Na czym polega detoks organizmu?

Detoks polega na pozbyciu się wszystkich toksyn zalegających w naszym organizmie. Stosuje się go w momencie nieprawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest to swoisty powrót do zdrowia, który przyczyni się do wydłużenia naszego życia. Wszystkie ograny na tym zyskają, łącznie z mózgiem, który od tej pory będzie pracował lepiej.

Z czego należy zrezygnować?

Warto zrezygnować z ulubionego nałogu na całym świecie, czyli palenia papierosów. Całodobowe korzystanie z telefonów, komputerów czy telewizorów również należy ograniczyć. Jeżeli chodzi o odżywianie się, należy bezwzględnie pozbyć się złego nawyku spożywania potraw, tak zwanych ‘’gotowców’’. Często są one nafaszerowane chemią, różnego rodzaju ulepszaczami i nie zawsze mamy pewność, jak faktycznie zostały zrobione i czy są świeże. Jakiekolwiek używki, nałogi czy częste łączenie alkoholu z tytoniem i innymi szkodliwymi substancjami – trzeba o tym zapomnieć.

Do czego nowego się przyzwyczaić?

Na pewno trzeba się będzie przyzwyczaić do przygotowywania sobie potraw. Najlepszymi sposobami na zdrowe przygotowanie jedzenia jest gotowanie na parze, nieużywanie patelni, mikrofali. Trzeba tu też zwrócić większą uwagę na jakość potraw oraz co tak naprawdę jemy. Musimy sobie w każdy dzień wpisać parę porcji świeżych warzyw, najlepiej surowych, ewentualnie lekko podgotowanych. Warzywa poddane większej obróbce termicznej tracą wiele walorów i wartości odżywczych. Kolejnym krokiem będzie woda. Picie wody (około dwóch litrów dziennie) znaczne poprawi naszą kondycję, wpłynie na dobre samopoczucie, poradzi sobie ze zmęczeniem i poprawi wygląd naszej skóry. Nie można tu pominąć odpowiednio dobranych ćwiczeń i codziennych spacerów. Przebywanie na świeżym powietrzu to jedno z najważniejszych momentów w naszym dniu. Dotlenienie organizmu pozytywni wpływa na układ krążenia.

Kiedy stosować detoks organizmu?

W momencie niepoprawnego, zawyżonego lub zaniżonego wskaźnika BMI możemy zacząć się martwić. Gdy do tego dochodzi złe żywienie i niezdrowy tryb życia – trzeba się wziąć za siebie i pomóc swojemu organizmowi. Detoks we wrocławskim oddziale Nasz Gabinet stosuje mnóstwo różnych ludzi, którzy mają jeszcze więcej różnych powodów do stosowania diety oczyszczającej. Do takich osób możemy zaliczyć osoby z nadwagą lub z niedowagą, po przebytych chorobach, przemęczone czy po prostu chore. Nie inaczej sprawa wygląda przy problemie alkoholizmu, narkomanii lub lekomanii.

Czy efekty końcowe zawsze są zadowalające?

Dobrze zorganizowana dieta, odpowiednio dobrane ćwiczenia i więcej czasu spędzanego na świeżym powietrzu na pewno pozytywnie zaprocentuje w przyszłości. Pozytywnym efektem zdrowego trybu życia może być świetna sylwetka, lecz nie tylko. Gdy jesteśmy odporni na różnego rodzaju wirusy, znacznie lepiej nam się funkcjonuje. Jeżeli wszystkie potrzebne witaminy dostarczane są w odpowiednich ilościach codziennie, jesteśmy na pięknej drodze do sukcesu. W życiu bowiem nie na tak naprawdę nic bardziej wartościowego niż nasze zdrowie.