Międzynarodowe słówka, które powinieneś znać!

Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę. Część w celach zarobkowych, inni po to, aby wypocząć na egzotycznej plaży lub zwiedzić zupełnie nieznane sobie miasto. Niestety, sporo osób rezygnuje z ciekawego urlopu lub szansy podjęcia pracy w nowym miejscu ze względu na barierę językową.

Znajomość podstawowych słówek w języku obcym to już połowa sukcesu. Z ich pomocą każdy będzie miał możliwość przywitania się, załatwienia prostych spraw bądź złożenia zamówienia w restauracji. Co istotne – nie ma powodu, aby ograniczać się jedynie do języka angielskiego czy niemieckiego. Powszechnie uważa się, że język hiszpański to niezwykle wdzięczny język, którego nauka przychodzi z zaskakującą łatwością. Warto znać kilka międzynarodowych słów, które pozwolą na podstawową komunikację. W bardziej skomplikowanych sprawach, jak konieczność sporządzenia dokumentu w języku obcym – warto wtedy skorzystać z pomocy specjalistycznego biura tłumaczeń.

Język obcy za granicą – czy jest się czym denerwować?

Przebywając za granicą bariera językowa nierzadko sprawia, że nie jesteśmy w stanie zrobić zakupów, a co dopiero załatwić skomplikowaną sprawę. O ile drugą kwestią wcale nie musimy się przejmować ze względu na to, że zawsze można skorzystać z pomocy tłumacza, o tyle w przypadku pierwszej warto zrobić pierwszy krok i nauczyć się podstawowych słówek, które ułatwią komunikację.

Okazuje się bowiem, że przebywając za granicą wystarczy znać około 2 tysięcy słów w języku obcym, aby móc się porozumieć. Aby jednak prowadzić bardziej płynną rozmowę, należy się już nauczyć około 8 tysięcy. Na całe szczęście istnieje kilka podstawowych zwrotów, które znacznie ułatwią pierwszy kontakt z obcokrajowcem.

Najpopularniejsze słówka, które każdy powinien znać

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że najważniejsze słowa w każdym języku dotyczą powitania oraz pożegnania. Nawet porozumiewając się płynnie po angielsku i wyjeżdżając za granicę, zawsze warto przywitać się z miejscowym w ich ojczystym języku. Podobnie wygląda nauka słówek typu thankyou, danke czy yourwelcome. Z pewnością każdy wzbudzi sympatię obcokrajowca jeśli będzie potrafił podziękować za pomoc czy wykonaną usługę.

W przypadku trudniejszych słówek, kiedy próbujemy pójść do sklepu, przyda się znajomość liczebników – nie wszystkich oczywiście. Wystarczy umieć liczyć w języku obcym do 10. Słowa jak shop czy czasownik shopping oraz podstawowych produktów spożywczych także będzie przydatna.

Wielu specjalistów jest także przekonanych, że w przypadku języków obcych podstawą jest znajomość czasowników go, use, have, find.

Biuro tłumaczeń Wrocław – kiedy skorzystać z pomocy?

W przypadku konieczności załatwienia pilnej sprawy, gdzie wymagane są dokumenty w języku obcym, zawsze można skorzystać z pomocy biura tłumaczeń. Zwłaszcza jeśli potrzebujemy tłumaczenia potwierdzonego. Biuro tłumaczeń Tłumaczenia Wrocław działania już od wielu lat, wyróżniając się doskonałym podejściem do klienta oraz wysoką jakością swoich usług. W swojej ofercie posiadają tłumaczenia ustne skierowane raczej do wielkich korporacji, ale także tłumaczenia symultaniczne. Istnieje możliwość przetłumaczenia dokumentów na trzy języki – angielski, niemiecki oraz hiszpański.

Międzynarodowe słówka, które każdy powinien znać

Wyjeżdżając za granicę na urlop czy w celu podjęcia pracy, warto znać podstawowe sformułowania, które ułatwią komunikację. Znajomość podstawowych słówek przyda się także w pracy w polskiej firmie, która działa na rynku międzynarodowym. Jeśli natomiast potrzebujemy przetłumaczenia ważnych dokumentów – wtedy konieczne może się okazać skorzystanie z pomocy specjalistycznego biura tłumaczeń.