Masaż odmładzający – jaki wybrać?
Masaż jest techniką leczniczą, relaksującą i również kosmetyczną, którą praktykuje się od czasu Starożytnych Chin. Współcześnie doczekała się wielu odmian w zakresie stosowanych, dodatkowych metod lub substancji, które mają właściwości kojące, odświeżające, a nawet odmładzające. W jakiś sposób masaż może wspomóc regenerację skóry? O czym warto wiedzieć?
Kondycja skóry a profilaktyka
Warto być świadomym, że już od momentu zakończenia procesu dojrzewania nasza skóra zaczyna się starzeć. Czyli ten proces rozpoczyna się naprawdę szybko, ponieważ już około dwudziestego roku życia. Poza przyczynami czysto biologicznymi, na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników kulturowo-ekologicznych:
- palenie papierosów,
- spożywanie alkoholu,
- stosowanie nieprawidłowej diety,
- życie w mocno zanieczyszczonym środowisku.
Poza odpowiednią profilaktyką, warto również pamiętać o systematycznym korzystaniu ze specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, które efektywnie będą wpływać na kondycję naszej skóry, między innymi o masażu.
Moda na orient – masaże
Współczesne zainteresowanie wschodnią filozofią, zarówno w zakresie tradycyjnych technik leczenia jak i sposobie zachowania zdrowia duszy i ciała, w ciekawy sposób łączy się z osiągnięciami nauki zachodniej. W rezultacie istnieje kilka rozwiązań, które w sposób nowoczesny podchodzą do zagadnienia regeneracji naszej skóry, jednocześnie pozostając w tradycyjnym klimacie Orientu.
Do tego typu należą masaże balijskie oraz tajskie, które z odpowiednimi modyfikacjami cieszą się coraz większą popularnością. W tym celu wykonuje się masaże połączone z peelingiem skóry, które nie tylko posiadają właściwości oczyszczające, ale również odstresowujące. Najbardziej popularne dotyczą skóry twarzy, na której proces starzenia widać najmocniej. Masaż obejmuje przede wszystkim okolice oczu oraz ust, mając na celu zmniejszenie widocznych kurzych łapek, obrzęku, a także odczuwanego stresu i zmęczenia.
W przypadku zwalczania cellulitu, najbardziej efektywnym sposobem okazuje się masaż chiński z zastosowaniem baniek. Pod wpływem działającego podciśnienia, połączonego z odpowiednim naciskiem i kierunkiem ruchu rąk masażysty, można uzyskać efekt zdrowo wyglądającej, jędrnej skóry.
Przy wyborze jakichkolwiek metod masażu, warto pamiętać, że chociaż zabieg jest niezwykle efektywny to jednak krótkotrwały. Dlatego należy korzystać z systematycznej pielęgnacji, która powinna ściśle zależeć od stanu zmęczenia czy też zniszczenia skóry. Jak widać, zainteresowanie wschodnimi technikami leczenia jest w pełni uzasadnione. Warto wówczas dokonać wyboru najlepszego, regenerującego typu masażu dla siebie.
Substancje wspomagające odmładzanie skóry
Aby wzmocnić regenerację zniszczonej skóry i uzyskać efekt odmładzający, można wypróbować masaże, które korzystają z dodatkowych olejków czy substancji. Należą do nich:
- miód,
- aloes,
- olej z pestek granatu,
- wyciągi owocowe, zawierające zwiększone dawki witaminy C.
Sprawdzonym sposobem o właściwościach ujędrniająco-antycellulitowych jest masaż na bazie mieszanki kakaowo-miodowej. Wykorzystanie ciepłego miodu skutecznie wygładza zmarszczki oraz poprawia koloryt skóry. W przypadku zastosowania oleju z pestek granatu można nie tylko liczyć na efektywne odżywienie skóry, ale również wzmocnienie i ochronę przed chorobami nowotworami.
Zawiera wiele cennych składników w postaci nasyconych kwasów tłuszczowych oraz związków polifenoli, które zwalczają wolne rodniki. Przy wyborze interesującego typu masażu odmładzającego warto dowiedzieć się, czy tego rodzaju substancje są stosowane w trakcie zabiegu.