Jakie perfumy zabrać ze sobą na wakacje?

Kobieta na wakacjach

Magiczna i zniewalająca woń pachnideł towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Już w starożytnym Egipcie stanowiły sacrum, czyli świętość i stosowano je w celach religijnych. Wiedza na temat ich wytwarzania była zastrzeżona  tylko dla uprzywilejowanej grupy, jaką byli kapłani i lekarze. Przypisywano im działania magiczne, gdyż recepturę ich wytwarzania, według egipskich wierzeń, otrzymali oni od boga Totha. Tylko lekarze i kapłani znali tajemną wiedzę ich komponowania z niezwykle dużych ilości płatków kwiatów i roślin. W późniejszym okresie około 2000 lat przed naszą erą niezwykle cenne i cenione pachnidła, oprócz samej rodziny faraona, mogły być używane przez pozostałą ludność. Współcześnie niezwykłym zapachem pachnideł możemy cieszyć się na szczęście wszyscy. Delikatna mgiełka perfum, otulająca każdego w ciągu dnia, jest niezwykle przyjemna nie tylko dla nas, ale także dla otoczenia, a te z dodatkiem feromonów mogą sprawić, że staniemy się atrakcyjni dla płci przeciwnej. 

Jak wybrać odpowiednie perfumy?Trzy flakoniki perfum

Kupując perfumy należy zwrócić uwagę na informację o trzech nutach zapachowych, z których składa się ich kompozycja.  Uwalniają się w one w różnym czasie podczas kontaktu ze skórą,. Jest to: nuta głowy, serca i głębi, czy tak zwana baza zapachu. Takie komponowanie perfum opiera się na wiedzy, że jedne substancje wchodzące w ich skład odróżniają się od pozostałych trwałością, czyli czasem uwalniania się zapachu. Nuta głowy jest tą, którą czujemy do kilkunastu minut po otwarciu flakonika. Natomiast najważniejsza nuta serca, którą czujemy po 10 minutach do 2 godzin, jest odpowiedzialna za połączenie dwóch pozostałych zapachów. Nuta głębi jest tłem całego zapachu i czujemy ją do kilkunastu godzin, nawet kilku dni. Komponując zapach perfum, łączy się ze sobą w trzech nutach głowy, serca i głębi podobne zapachy po to, aby woń, aromat rozwijał się w sposób harmonijny przez cały okres ich uwalniania.

Perfumy na lato

Latem lekkie, kwiatowo-owocowe perfumy idealnie zastąpią zapachy cięższe, odpowiednie raczej na zimowe miesiące. Zapewnią one poczucie świeżości, lekkości i kobiecości oraz sprawią, że delikatna nuta owoców i kwiatów zapewni poczucie niezwykłości każdego letniego dnia. Tylko na czas urlopu idealne będą perfumy o niewielkiej pojemności 15 mililitrów, które zajmą niewiele miejsca w kosmetyczce i zapewnią wygodę użytkowania podczas wakacyjnych podróży.

Jako letni zapach idealnie sprawdzą się perfumy EXSCENTI Nº1. To ponętny i ponadczasowy zapach, będący niezwykłym połączeniem w nucie głowy frezji, narkotycznej gardenii i bergamotki z sercem zapachu, czyli turecką różą, jaśminem i brzoskwinią. Bazą ich jest dumna paczula, kremowa wanilia, drzewno-ziemisty aromat trawy wetiwer oraz intensywna woń piżma, działająca jak afrodyzjak. Zapach EXSCENTI N º1 to esencja kobiecości, zniewalająca powabem, świeżością i delikatnością owocowo-kwiatowych woni, a jednocześnie tajemniczością i wdziękiem piżmowej bazy. To perfumy, których aromat na długo zapadnie w pamięci płci przeciwnej.

Kolejnym idealnym zapachem na lato są perfumy EXSCENTI Nº2, zmysłowe i prowokujące, dziękiobecności w nucie głowy bergamotki, soczystego arbuza,  owoców leśnych z akordem zielonych liści. W nucie serca zniewala intensywny aromat jaśminu, konwalii i delikatny owoców leśnych z akordem zielonych liści. Bazę zapachu stanowi zaś paczula, drzewo sandałowe, zniewalające piżmo i aromatyczny i zachwycający wielością aromatów bób tonka. Zmysłowy zapach EXSCENTI Nº2 spowoduje, że oczarujesz aromatem pełnym orientalnych nut.

Flakonik perfumyEXSCENTI N º3 jest promiennie świeżym zapachem w nucie głowy drzewnych i wodnych akordów, świeżego jabłka, w nucie serca konwalii, słodkiego jaśminu i soczystych owoców leśnych, a bazę ich stanowi, przytulne piżmo, mleczne drzewo sandałowe i ambra. Zapach EXSCENTI N º3 to wakacyjne wspomnienia romantycznych zachodów słońca, pocałunków przy księżycu i natury, zamkniętych w niewielkim flakoniku cudownych perfum.

Kolejnym, godnym polecenia letnim zapachem są perfumy EXSCENTI Nº4, będące połączeniem w nucie głowy cierpkiej cytryny, soczystej mandarynki i goździków, a w nucie serca róży i narkotycznego jaśminu, a jako bazę wykorzystano ciepłe piżmo, przytulną ambrę i nuty drzewne. To wyjątkowe perfumy dla wyjątkowej kobiety, urokliwej, subtelnej, ale pewnej siebie i swojej klasy, stonowane i  rozgrzewające, słodkie i mocne na początku, a na końcu zdecydowane.

Uwodzicielski zapach perfum EXSCENTI Nº5 jest kombinacją nut zapachowych głowy, na którą składa się cytryna, akordy zielonych liści, soczysta śliwka, z nutą serca składającą się z jaśminu, róży i konwalii, a bazę stanowi słodka paczula, ciemne drzewo sandałowe oraz ciepłe piżmo. Każda kobieta otulona tym zapachem poczuje się zmysłowa, czarująca, wyjątkowa.

Natomiast rozkosznie słodki zapach EXSCENTI Nº6 przywiedzie w pamięci aromat w nucie głowy kwiatu pomarańczy, słodkiego kwiatu jabłoni, bergamotki, w nucie serca jaśminu, pudrowego irysa, orzecha włoskiego, róży i frezji, a w bazie kremową wanilię, bób tonka i dymną paczulę.  Kompozycja tych aromatów sprawi radosny taniec zmysłów, od zapachów energetycznych owoców po zniewalające wonie kwiatowe. 

Perfumy z serii EXSCENTI już zawsze będą się kojarzyły z niezwykłym, zmysłowym, pięknym i wyjątkowym okresem wakacji, zamkniętym w niewielkim flakoniku perfum.