Jakie obrączki ślubne wybrać?

Obrączki to symbol wzajemnej miłości oraz wierności. Jednocześnie symbolizują one nierozerwalną trwałość związku, przypominając tym samym o przysiędze małżeńskiej, która będzie obowiązywała aż do śmierci jednego z małżonków.

W praktyce również obrączki kupuje się raz w życiu, dlatego tak istotne jest znalezienie takich, które będą zarówno estetyczne, jak i wysokiej jakości.

Oprócz funkcji estetycznej, obrączki ślubne muszą wyróżniać się trwałością, praktycznością oraz przede wszystkim wygodą podczas noszenia. Pary bardzo często nie potrafią zdecydować się na jeden konkretny model obrączek ślubnych ze względu na ogromny wybór biżuterii ślubnej, jak i różnice w ich wyglądzie oraz grubości. Co zatem warto wiedzieć zanim wybierzemy obrączki ślubne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? Czy złote obrączki ślubne to najlepszy wybór?

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych jest niezwykle trudny, dlatego przed wybraniem się do jubilera bądź zamówienia ich przez internet, warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, które znacznie ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Obrączki ślubne zazwyczaj wybieramy w trakcie przygotować do zaślubin. Nierzadko na ostateczną decyzję para młoda decyduje się na miesiąc czy dwa miesiące przed samym wydarzeniem. Wpływ ma na to dopasowanie rozmiaru, problemy dostawą oraz większe prawdopodobieństwo dotyczące problemów z odbiorem. Wczesne złożenie zamówienia pozwala na podjęcie właściwej decyzji, a także zlikwidowanie sytuacji potencjalnie stresujących podczas tego wielkiego dnia.

Jakie zatem obrączki ślubne wybrać? Najlepiej takie, które będą estetycznie wyglądały na palcu zarówno panny młodej, jak i pana młodego. Dlatego tak istotne jest, aby w wyborze uczestniczyły wszystkie zainteresowane strony – pozwoli to uniknąć nieporozumień oraz wpadki.

Dodatkowo przy wyborze obrączek warto kierować się indywidualnymi preferencjami, a także estetyczną stroną wykonania obrączek. Niejednokrotnie znaczenie odgrywa również cena, dlatego też coraz więcej par decyduje się na zamówienie obrączek za pośrednictwem sklepów z biżuterią ślubną online.

obrączki złote klasyczne

Z jakiego materiały wybrać obrączki ślubne?

Aktualnie para młoda może wybierać spośród setek modeli obrączek ślubnych, które różnią się nie tylko wyglądem, rozmiarem czy rodzajem kamienia. Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze obrączek ślubnych jest kruszec, z którego zostały one wykonane. Najczęściej wybór przyszłych małżonków pada na białe lub żółte złoto. Coraz częściej można również spotkać obrączki wykonane ze srebra, platyny lub tytanu – te dwa ostatnie są szczególnie polecane na alergików i osób, które uwielbiają niecodzienną biżuterię.

W przypadku wyboru obrączek ślubnych z białego lub żółtego złota, istotna jest próba materiału, z którego zostały wykonane. Im wyższa próba tym obrączki ze złota będą bardziej plastyczne.

Warto również pamiętać, że obrączki ślubne nie muszą być identyczny. Aktualnie modne jest wybieranie innej obrączki dla pana młodego, a innej dla panny młodej. Dzięki temu wybór jest o wiele łatwiejszy.

Obrączki ślubne z kamieniem czy bez?

W sklepach jubilerskich można spotkać obrączki ślubne gładkie, a także te, które zostały uzupełnione dodatkowym kamieniem. Na obrączce można zatem umieścić kilka malutkich diamencików lub innych kamieni szlachetnych, które dodatkowo będą podkreślały piękno i urok biżuterii ślubnej. Możliwość zakupu obrączki z kamieniem szlachetnym sprawia, że niektóre kobiety decydują się bardziej wyrazistą biżuterię w dniu swojego ślubu.

Złote obrączki ślubne – dlaczego warto?

Złote obrączki ślubne są jedne z najpopularniejszych i to nie bez powodu. Są one niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia, ale jednocześnie na tyle miękkie, aby wyglądały naturalnie podczas codziennego noszenia. Złote obrączki  klasyczne można podzielić na trzy próby, świadczące zarówno o ich trwałości, masie wykorzystanego złota, a także cenie.

Najbardziej trwała jest próba 333, zawierająca w sobie 8 karatów, czyli 33,3 procent złota. Niska zawartość złota skutkuje często zmianą koloru biżuterii ślubnej, co zawdzięczamy różnym domieszkom innych metali. Obrączka ślubna próby 585 jest zatem najczęściej wybierana. Sama obrączka jest trwała i ma piękny, złocisty kolor, który nie zmienia się w trakcie noszenia. Biżuteria również się nie odkształca, a ładnie dostosowuje do wielkości palca.

Oprócz tego wyróżniamy próbę 750, składającą się z 18 karatów. Ta próba wyróżnia się najładniejszym złotym kolorem, ale jednocześnie jest bardzo plastyczna i widać na niej wszystkie zarysowania.