Jaką biżuterię wybrać na wesele?

Biżuterię na wesele najlepiej dobrać do stylizacji. A to oznacza, że przy wyborze dodatków powinniśmy kierować się fasonem sukni i jej kolorystyką. Co więcej, istotne jest również samo przyjęcie, na które zostaliśmy zaproszeni. Czy ma ono charakter bardzo uroczysty, czy może organizowane jest w nieco luźniejszej atmosferze.


Kolor sukienki, jej krój i charakter uroczystości

Wybierając się na przyjęcie weselne z całą pewnością unikać należy kolorów, które co do zasady zarezerwowane są dla panny młodej. Odpadają więc wszelkie odcienie bieli i kremu czy tak zwanej śmietanki. Bardzo niestosowne jest też ubieranie się na czarno. Kolor ten kojarzy się przecież z uroczystościami żałobnymi i samą żałobą. Do wyboru pozostaje cała gama innych, pięknych barw kreacji. Możemy zdecydować się na pastelowe odcienie różu, błękitu czy fioletu, ale też na wyraziste pomarańcze, czerwienie czy zielenie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego gustu i skóry. Do każdej cery pasują bowiem inne kolory. Przy dobieraniu konkretnej biżuterii do stylizacji, ważna jest natomiast jedna zasada! Jeśli decydujemy się na strój w zimnej kolorystyce, lepiej postawić na srebro. Jeśli zaś nasza kreacja wyróżnia się ciepłymi odcieniami, pasować będzie do niej złoto. Poza tym, należy unikać ciężkich naszyjników, jeśli sukienka jest zwiewna i zabudowana pod szyję. Gdy jednak kreacja pozwala na zastosowanie takowego dodatku, nie przesadzajmy z pozostałymi. Jeśli zdecydujemy się na pokaźny naszyjnik, kolczyki i bransoletki – całość nie będzie wyglądała dobrze!

stylizacja
Krój sukienki, to kolejne kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy doborze biżuterii. W zależności od dekoltu, zdecydować trzeba bowiem o konkretnym naszyjniku. Gdy ten jest w kształcie łódki, naszyjnik staje się wręcz konieczny. Bez niego całość stylizacji wydaje się w takim przypadku niekompletna. Gdy zaś ogólny fason sukienki jest prosty, odpowiednie będą minimalistyczne dodatki. Kolie, duże kolczyki lepiej prezentują się przy nieco bardziej wyrazistych i oryginalnych kreacjach.
Dobierając dodatki biżuteryjne, liczy się również charakter uroczystości, na którą się wybieramy. Wesele może być przecież zarówno wystawne i eleganckie, jak i nieco bardziej kameralne. Efektowna biżuteria z mieniącymi się kamieniami będzie pasować do pierwszej opcji. Przy drugiej, lepiej zdecydować się na ograniczone w ilości ozdoby. Najlepiej drobne perły czy delikatne łańcuszki.

wesele
Gdzie kupować biżuterią na wesele?

Niekiedy trzeba kupić nowy zestaw biżuterii, bo w domu nie posiadamy odpowiedniego. Kreacja jest przecież nowa, a my nie mamy do niej pasujących dodatków.
By nie nadwyrężać swojego portfela, warto wtedy przemyśleć możliwość kupienia sztucznej biżuterii. W zasadzie niczym nie różni się ona wizualnie od tej prawdziwej. A w trakcie wesela nie musimy mieć przecież na sobie prawdziwego złota. Biżuteria imitująca cenne kruszce sprawdzi się równie dobrze! Co więcej, przy wszystkich innych wydatkach związanych z uroczystością, jesteśmy w stanie w ten sposób na czymś zaoszczędzić!