Jak wybrać właściwy prezent i od czego może zależeć nasz wybór?

Wybór odpowiedniego prezentu komunijnego dla dziecka niekiedy może być nie lada wyzwaniem. To, jaki prezent wybierzemy, może zależeć od wielu czynników.

Jednak wiele jest ‘’typowych’’ prezentów, które stanowią klasyczne rozwiązanie jako przez na dla komunijnego dziecka. Warto także pamiętać, że istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją dewocjonaliów, czyli rzeczy o charakterze sakralnym – obrazki, medaliki i różne inne elementy.

srebrny medalik na komunięNadają się one na prezent komunijny – my jedynie musimy zapoznać się z ofertami paru firm i dokonać właściwego wyboru. Dodatkowo, często typ prezentu, jaki zakupimy, często zależy od naszej sytuacji materialnej oraz roli, jaką pełnimy w rodzinie dla dziecka. Jednak ze względu wielu różnych opcji, mamy możliwość wybrania właściwego prezentu dla dziecka.

Prezent na komunię z grawerem

Sam grawer jest oryginalną metodą na ozdobienie danego przedmiotu. Prezenty komunijne bardzo często są grawerowane tak, by przypominały dziecku o pamiątce z uroczystości. Grawer jest również najczęściej stosowaną metodą na dokonywanie ozdoby w przypadku prezentów komunijnych. Grawerowane przedmioty nadają niepowtarzalny charakter prezentowi. Medalik, który na odwrocie posiada datę komunii, dedykację czy cytat, jest o wiele bardziej oryginalny. Często także, jako prezent komunijny, zakupywane są srebrne obrazki.

Dzięki swojej wielkości, mogą być one na co dzień bardziej widoczne. Obrazki takie można powiesić na ścianie, lub postawić na biurku, dzięki czemu będziemy pamiętali o uroczystości już zawsze. W przypadku, gdy to my mamy za zadanie zakupić prezent komunijny, warto zastanowić się nad wykorzystaniem możliwości, jaką daje nam grawer.

Srebrny obrazek na komunię

biblia jako prezent na komunięJest to równie częsta alternatywa, jeżeli chodzi o prezent komunijny. Obrazki bowiem mają za zadanie nie tylko zdobić nasz pokój – biurko czy ścianę – ale i przypominać o uroczystości, jaką jest komunia.

Dodatkowo, bardzo często osoby kupujące prezent, decydują się na wykonanie graweru.

Srebrne obrazki stanowią dość duży procent wręczanych prezentów z okazji komunii. Grawer stanowi dodatkową ozdobę obrazka i nadaje mu także niepowtarzalny charakter. Grawery znajdują się na przedzie lub z tyłu obrazka.

Najczęściej jest to data komunii, dedykacja od wręczających oraz cytat. Taki obrazek jest więc bardzo przyjemną i oryginalną pamiątką z Pierwszej Komunii.

Miejsca, w których zakupić odpowiedni prezent

Obrazek srebrny lub prezent z grawerem, możemy zakupić w sklepach oferujących dewocjonalia. Prezenty na komunię są dostępne w wyznaczonych miejscach. Duża część osób decyduje się na wykonanie graweru zakupując srebrne obrazki lub inne pamiątki, nadające się na grawer. Sklepy z rzeczami sakralnymi stanowią najczęstszy wybór, jednak dość często prezenty na komunię zakupywane są przez Internet.