Jak wybrać najlepszą odżywkę do paznokci?

Lakiery, odżywki i inne kosmetyki stosowane do pielęgnacji paznokci, występują w wielu różnych odsłonach. Producenci kosmetyków oferują różnorodne preparaty na łamliwe i słabe paznokcie. Obecnie jednak, dzięki badaniom i postępom medycyny i kosmetyki, odżywki do paznokci przynoszą spodziewane rezultaty. W dzisiejszych czasach, mamy ogromny wybór w różnych drogeriach oraz w sklepach internetowych. Warto także wiedzieć, że preparaty wzmacniające paznokcie znajdują się również w aptekach.

Przy wyborze odżywi do paznokci, trzeba jednak skupić się na tym, jakiego oczekujemy efektu. Jeśli nasze paznokcie są doszczętnie zniszczone i łamią się jeszcze przy skórze, co powoduje ból – warto poszukać odżywek niezawierających formaldehydu. Poza tym, odżywki do paznokci szczególnie zniszczonych, powinny być ‘z górnej półki’. nie warto bowiem oszczędzać na kuracjach pielęgnujących, zwłaszcza jeśli opinie o nich są w większości pozytywne.

W sytuacji, gdy nasze paznokcie są słabe i rozdwajają się, warto zastosować preparaty z oliwą z oliwek, z olejkiem rycynowym czy kosmetyki i odżywki zawierające witaminy A i E. zawartość witamin w odżywkach do paznokci, może pozwolić nam na znaczną poprawę ich stanu.

kosmetyki profesjonalne do paznokci

Jak wybrać najlepszą odżywkę do paznokci?

Wybór odpowiedniej odżywki do paznokci powinien być również dopasowany do naszych nawyków związanych z używaniem kosmetyków do paznokci. Lakiery, zmywacze oraz utwardzacze (szczególnie te z formaldehydem), mogą strasznie zniszczyć płytkę paznokcia. Problemu pozbędziemy się jedynie w przypadku, gdy przestaniemy stosować szkodliwe dla naszych paznokci preparaty. Odżywki do paznokci, które nie mają w swoim składzie formaldehydu, pomogą nam odzyskać dawny blask i trwałość paznokci.

Najczęściej, korzystamy z zaufanych, w miarę tanich kosmetyków do paznokci. Warto jednak zdecydować się na odżywki, których wcześniej nie stosowałyśmy ze względu na cenę. Nierzadko, by uzyskać pożądany efekty, musimy przeznaczyć kilkadziesiąt złotych lub ponad sto złotych. Jeśli często eksperymentujemy z paznokciami, zawsze mamy nałożony lakier lub tipsy, warto zainwestować w odżywkę w wyższej cenie.

Bardzo często, odżywki do paznokci wymagają kilkukrotnego stosowania w ciągu dnia. Niekiedy zakup odżywki równa się z wykonywaniem innych zabiegów, mających na celu przyspieszenie kuracji. Często więc, odżywki musimy nakładać na paznokcie, które dopiero moczyłyśmy w ciepłej oliwie z oliwek z olejkiem rycynowym. Inne kuracje wymagają stosowania kremów, które należy wmasowywać w skórę okalającą paznokcie kilka razy dziennie lub na noc.

Wybór najlepszej odżywki do paznokci jest możliwy dla każdej kobiety. Warto jednak zaznaczyć, że dana grupa kosmetyków może działać na większość lub na część osób. W tym celu, przed wyborem należy poradzić się dermatologa, kosmetyczki lub zasięgnąć opinii na temat odżywek w Internecie. Każda z nas ma zupełnie inną skórę i potrzebuje innej ochrony.