Jak walczyć z kompleksami?

Żyjąc w erze Photoshopa, bilbordów i kolorowych magazynów bardzo łatwo wpaść we wszelkiego rodzaju kompleksy. Społeczeństwo wywiera na nas silną presję, musimy być najlepsi, atrakcyjni, ciekawi i przebojowi. Nos ma być prosty, figura szczupła, a włosy idealnie gładkie. Czasem wymagają od nas niemożliwego, jak np. zatrzymania procesów starzenia. Idealne kobiety w telewizji i na bilbordach są widziane przez naszych mężczyzn, a my czujemy się winne, bo nie możemy sprostać tym oczekiwaniom. Jak poradzić sobie z rodzącymi się kompleksami i zacząć czuć się dobrze w swoim ciele?

Problem kompleksów

Po pierwsze, kompleksy siedzą w naszej głowie, a nie na naszym ciele. Często wyolbrzymiamy pewne kwestie lub sobie je wmawiamy. Bardzo możliwe, że ten krzywy nos jest widziany tylko przez ciebie. Wypisz sobie wszystkie swoje kompleksy, stań przed lustrem i zastanów się czy aby na pewno ten problem jest poważny. Poza tym nad wszystkim można pracować i wszystko można poprawić. Twoim kompleksem jest duży brzuch? Nie użalaj się nad sobą i zacznij ćwiczyć. Masz krzywe zęby? Przecież możesz założyć aparat. Oczywiście, ze wiele zmian wymaga pracy lub inwestycji, ale czy twoje dobre samopoczucie nie jest tego warte?otyłość

Zmiany operacyjne

Czasem mamy kompleksy, które są trudne do skorygowania, jak np. poważna blizna, albo rzeczywiście zbyt duży nos. Po pierwsze zastanów się, czy aby na pewno nie wyolbrzymiasz problemu. Na wszystkie kobiety, które twierdzą, że mają wielki i krzywy nos, tylko 15% naprawdę wymaga korekty. W pierwszej kolejności zastanów się czy nie przesadzasz i czy możesz normalnie żyć z danym defektem. Jeżeli dany kompleks naprawdę spędza Ci sen z powiek, zastanów się nad inwestycję w operację. Jak wspomniałam wcześniej, poważne kompleksy są warte pracy i inwestycji, abyś była po prostu szczęśliwa.

Musisz zrozumieć, ze piękno odbija się w oczach. Jeżeli ty sama się pokochasz i staniesz się pewna siebie, inni będą Cię tak samo postrzegać. Urok kobiety nie leży w idealnym nosie, ale w czarującym uśmiechu, pięknym głosie i odpowiednim zachowaniu. Ile razy widziałaś przeciętną dziewczynę z nieziemsko przystojnym facetem i zastanawiałaś się co on w niej widzi? No właśnie, prosty nos nie jest w życiu najważniejszy.