Jak pozować do zdjęć ślubych – krótki poradnik

Zdjęcia są pamiątką do końca życia. Dobrze przechowywane zostaną z nami bardzo długo, bez potrzeby robienia odbitek.

Ślub jest ważną uroczystością w życiu, jeśli nie jedną z najważniejszych. Warto więc zainwestować w dobrego fotografa, który w mistrzowski sposób odzwierciedli tak ważny moment.

Jak przygotować się do sesji ślubnej? Jak wyglądać zjawiskowo nie tylko podczas całej uroczystości, ale także na fotografiach? Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem zdjęć?

Jak wyjść dobrze na zdjęciach?

Kategorie rozpatrywania pięknych zdjęć ślubnych są różne. Każdy fotograf działa trochę inaczej. Są jednak żelazne zasady, których warto się trzymać. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Upragniona sesja zdjęciowa nie powinna być powodem do dodatkowego stresu.

Nie każdy jednak jest przekonany do tego aż w takim stopniu, żeby swobodnie stawać przed obiektywem i się uśmiechać. Na szczęście nie trzeba być urodzonym modelem.

Sesja zdjęciowa powinna być luźna, rozgrywana w takiej atmosferze, która pozwoli Ci i Twojemu partnerowi poczuć się po prostu swobodnie. Reszta przyjdzie sama. Oto kilka wskazówek, które zmniejszą stres przed zdjęciami i pozwolą uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Próby generalne i naturalność

Nie ma nic lepszego, jak zdjęcia w takim klimacie, który odzwierciedla osobowości fotografowanych osób oraz ich sposób bycia. Takie zdjęcia nie mogą się nie udać, w końcu naturalne środowisko pozwala ukazać partnerów w najpiękniejszym świetle.

Radość i pewność siebie będą widoczne na fotografiach, dlatego tak ważne jest, by nic nie przeszkadzało w tak ważnym dniu. Spontaniczność i naturalność w reportażu ślubnym to klucz do sukcesu.

Przed sesją warto skorzystać z dobrze znanych trików gwiazd show-biznesu czy aktorów i urządzić sobie własną sesję zdjęciową – poprzeglądać się w lustrze i sprawdzić, jakie konfiguracje ciała uwydatniają pozytywne cechy i w jakim świetle wygląda się najlepiej.

Panowanie nad mimiką twarzy to ważny aspekt dobrego pozowania. Ważne jest, żeby znaleźć swój własny sposób na komfortowe pozowanie i nie czuć przymusu, że bardziej wyrafinowane pozy nam się nie udają. Trzeba mieć na uwadze, że być może to właśnie proste zdjęcia będą najlepsze i dodatkowe akcesoria zbędne.

Sceneria i pozowanie

Sesja ślubna kojarzy się głównie ze zdjęciami w plenerze. Nie musi tak być. Oczywiście jeśli chcesz, możesz zdecydować się np. na wykonanie fotografii ślubnej w Krakowie czy innym pięknym polskim mieście, ale gdy wolisz bardziej kameralne klimaty, może ciekawszym rozwiązaniem będzie tylko skupienie się na sylwetkach i zaaranżowanie jednolitego tła za nimi. Najpiękniejsze pozy do zdjęć pójdą na marne, jeśli otoczenie będzie odciągać wzrok.

Jak pozować? Jeśli chodzi o sylwetkę, poza nie może być wymuszona. Nie da się jednak ukryć, że ściągnięte łopatki z automatu dodają centymetrów, wyciągają sylwetkę, powodują, że wygląda się lżej i szczuplej. Głowę najlepiej jest trzymać lekko do góry, aby uniknąć niekorzystnych zmarszczeń skóry.

Do udanych zdjęć nieustannie pasuje uśmiech. Może to być subtelne podniesienie kącików ust albo szeroki uśmiech. Wszystko, co jest zgodne z Tobą, przyczyni się do stworzenia wyjątkowych fotografii. Pogodna twarz zawsze świetnie wygląda na zdjęciach.

fotografia ślubna

Zabawa i współpraca

Śmiech i rozmowy podczas sesji nie tylko pozwolą Ci się rozluźnić, ale też dadzą okazję fotografowi do złapania za obiektywem momentów, w których z partnerem jesteście naprawdę sobą. Warto skupić się na sobie i swoich uczuciach, to będzie potem widoczne na zdjęciach.

Można sobie pozwolić na całusy, przytulanie czy małe wygłupy. Nie ma sensu spinać się z powodu źle układającej się sukni ślubnej czy nieco naruszonej fryzury. Pozytywne nastawienie jest najważniejsze.

Wszelkich porad udzieli i tak fotograf. Jest w końcu specem od wizerunku na fotografiach, więc warto będzie słuchać jego sugestii i wspólnie dotrzeć do konceptu, który będziecie mogli dowolnie dopasowywać.

Te kilka uniwersalnych wskazówek pozwoli na spokojne przygotowanie się do zdjęć ślubnych i ułatwi zarówno pozowanie do nich, jak i naturalne zachowanie podczas całego reportażu ślubnego bez stresowania się. Już sama organizacja ślubu pochłania mnóstwo czasu i nerwów. Niech sesja będzie dobrą zabawą i pięknym zwieńczeniem świętowania!