Jack Russell – lepiej kupić mu szelki, czy obrożę?

Jack Russel należy do psów z grupy terierów. Nazwa wywodzi się od imienia i nazwiska XIX-wiecznego pastora, który wyselekcjonował rasę psa myśliwskiego, wykorzystywanego podczas tropienia zwierzyny w jej norze. Jest to pies niezwykle energiczny i trudny do wyszkolenia, lecz gdy już przekona się do swoich opiekunów, efekty mogą być spektakularne. Istnieje wiele pytań, jakie powinni zadać sobie właściciele tej rasy psa, lecz tutaj skupimy się na jednym: czy lepiej w tym przypadku sprawdzą się szelki, czy obroża?

Jack Russel terrier – charakterystyka

Jest to pies o białym umaszczeniu, z charakterystycznymi brązowymi plamami, których kolorystyka rozciąga się od płowych aż po kasztan. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób aktywnych, dlatego że potrzebuje mnóstwo ruchu. W przypadku tej rasy szkolenie jest dosyć trudne, dlatego że mamy do czynienia z psem o trudnym usposobieniu, lecz z uwagi na dużą inteligencję i bystrość efekty mogą być wspaniałe. Należy uważać w przypadku osobników mieszkających na wsi, ze względu na ich dużą skłonność do ucieczki.

ybór smyczy lub szelek dla psa Jack Russel

Co wybrać dla psa rasy Jack Russel: szelki czy obrożę?

Obroża dla psa

Ogólnie jest ona zalecana dla psów większych, a teriery do takowych nie należą. Dlatego też, w przypadku wyboru obroży lepszym pomysłem będą te z lżejszych materiałów, by nie wywołać dyskomfortu u psa. Ze względu na niezwykle energiczny charakter Jacka Russela należy bardzo uważać, by podczas spacerów nie wyrządzić mu krzywdy ciągnięciem za smycz. Aby spacer przebiegał bez kłopotów, konieczne jest przyzwyczajenie psa do obroży, zanim jeszcze rozpoczniemy wycieczki.

Szelki dla psa

Dużo lepszym rozwiązaniem mogą się okazać szelki, które nie będą stwarzały ryzyka uszkodzenia szyi lub kręgosłupa w wyniku ciągnięcia za obrożę. Na rynku dostępne są liczne rodzaje szelek, w tym modele, które skutecznie uniemożliwią ucieczkę. Szelki co prawda nie dają takiej kontroli nad głową psa, jak obroża, lecz w przypadku mniejszych ras mogą okazać się wystarczające.

Szelki czy obroża dla psa rasy Jack Russel– co jest lepszym wyborem?

Dużo zależy od preferencji właściciela, a także od upodobań psa. Niezależnie od tego, co wybierzemy, zwierzę musi być przyzwyczajone i czuć się komfortowo zarówno w szelkach, jak i w obroży. Aby tak było, należy upewnić się, że pies nie ma uczulenia na określone rodzaje materiału, a także odpowiednio dobrać wymiary akcesoriów

szelki dla psa Jack Russel

Zarówno dobrze dobrane szelki dla średnich psów, jak i obroża mogą pomóc w zapanowaniu nad psiakiem i zapewnić mu odpowiednią wygodę.

Gdzie szukać dobrej jakości akcesoriów dla psów?

Dobrym wyborem będą zarówno sklepy zoologiczne stacjonarne, jak i internetowe, w których wybór akcesoriów może być nawet szerszy. Zapraszamy na stronę furkidz.eu, sklepu, w którym oferowany jest zarówno wysokiej jakości obroże i szelki, jak i inne, niezbędne akcesoria dla zwierząt, takie jak wygodne legowiska, adresówki, nożyce do pazurów, pasty do zębów, szczotki i wiele innych.