Idealny prezent dla przyjaciółki

Przyjaźń między kobietami to skarb. Czasami na jej ukształtowanie potrzeba lat, czasami poznaje się kogoś, z kim kontakt zostaje złapany natychmiast. Przyjaciółka to dla kobiety osoba bardzo ważna. To do niej idzie się omawiać problemy, zostaje wysłuchanym i pocieszonym.

Z przyjaciółką można mieć nierozerwalną więź i solidarność, która będzie kazała stanąć po jej stronie w każdej sytuacji. Wzajemne relacje między bliskimi sobie kobietami są bardzo ważne.

Etapy kształtowania się kobiecej przyjaźni

Bywają kobiety, którym trudno nawiązać bliższe kontakty z osobami tej samej płci. Przyjaźń to zjawisko, które kształtuje się latami, nie można poznać kogoś i następnego dnia ogłosić najlepszą przyjaciółką. Podobne zainteresowania, podejście do życia i spojrzenie na nie to dobry początek znajomości. Trudno zaprzyjaźnić się z kimś, z kim od samego początku ma się inne poglądy na kwestie fundamentalne.

Więź między kobietami kształtuje się na podobnej zasadzie jak związek między kobietą a mężczyzną. Początkowo sporadyczne spotkania przeradzają się we wspólne wycieczki, weekendowe wypady, częste wymienianie informacji w postaci SMS-ów czy poprzez komunikatory internetowe. Poznawanie się nawzajem, przechodzenie prób, lżejszych i trudniejszych to obowiązkowe etapy kształtowania się niezwykłej więzi między paniami.

Zdarza się, że przyjaźń trwa latami. Jej strony mieszkają daleko od siebie, a ich codzienność już nie jest wypełniona częstymi spotkaniami. Mimo to w chwili gdy mają czas dla siebie, nie odczuwają upływu lat czy miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że prawdziwa przyjaźń się nie przedawnia. Dzięki oparciu jej na otwartości, szczerości i zaufaniu oraz empatii, można okazać drugiej osobie wsparcie samym trwaniem przy jej boku.

Jak dbać o najlepszą przyjaciółkę?

Każda przyjaźń czy związek musi opierać się na wzajemności. Nie ma sensu szukać atencji u kogoś, kto postrzega ją jednostronnie, jedynie czerpiąc korzyści, nie dając nic w zamian. Jeśli Twoja przyjaciółka jest smutna, spieszysz, by ją pocieszyć, wiesz, że gdy Twój nastrój będzie nieciekawy, ona przyjdzie i pomorze uporać Ci się z problemami. O przyjaźń trzeba dbać, mniejsze i większe gesty utwardzają ją i sprawiają, że staje się nierozerwalna.

O przyjaciółce każda kobieta pamięta w chwilach nieszczęścia i smutku, ale nie tylko. Z bliskimi osobami chętnie dzieli się także momenty radosne, odpoczynek i przygody. W ważne momenty, takie jak urodziny czy święta pamięta się nie tylko o rodzinie, ale i o przyjaciółce. Wręczają one sobie prezenty i składają życzenia przy ważnych okazjach.

Prezent dla najlepszej przyjaciółki

Do nich dzwonimy, by powiedzieć o spodziewanym dziecku, awansie w pracy czy udanej randce. Przyjaciółka jest jak siostra z wyboru. Jaki prezent będzie odpowiedni, by uhonorować jej zasługi w życiu kobiety?

Przyjaciółki znają się na wskroś, dlatego często spontanicznie kupują sobie prezenty. Zobaczyłaś na wystawie księgarni książkę kucharską autorki, o której ona Ci opowiedziała? Bez zastanowienia wchodzisz i ją kupujesz. Apaszka w jej ulubionym odcieniu? Na pewno się ucieszy! Co jeśli okazja jest ważniejsza i zależy Ci na geście na większą skalę?

Biżuteria to świetny pomysł na podarunek dla ważnej osoby. Kupujesz ją mamie i siostrze, możesz też wybrać piękną ozdobę dla swojej najbliższej kompanki. Kolczyki, naszyjnik lub bransoletka to świetny prezent. Jeśli Twoja przyjaciółka nosi już bransoletkę firmy Pandora, dobrym pomysłem będzie dokupienie do niej zawieszki pandora charms.

Znacie się doskonale, wiesz, co lubi, a te zawieszki występują w wielu stylach i wzorach. Od motywów kwiatowych, poprzez zwierzęce, aż po te znane z popkultury. Ona lubi Harry’ego Pottera albo Gwiezdne Wojny? Żaden problem, odpowiedni charms pokaże, że znasz ją lepiej niż ona samą siebie.

Warto też wybrać zawieszkę, która będzie symbolizowała Wasze wspólne doświadczenie. Często zaglądacie do kawiarni napić się gorącej kawy i zjeść babeczkę? Zawieszki w takim kształcie z pewnością ją ucieszą. Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech najbliższej przyjaciółki wywołany przez Ciebie. No… może tylko więcej wspólnych momentów nad latte i mufinką.