Hipnoterapia – jak radzić sobie ze stresem?

Obecny świat jest niezwykle stresujący. Z różnych względów. Stresuje praca, brak wystarczających środków do życia. Na każdym kroku towarzyszą każdemu człowiekowi nerwy. Nic więc dziwnego, że poradnia psychologiczna to jedno z popularniejszych miejsc. Rzecz jasna człowiek nie udaje się do niej wyłącznie wtedy, gdy stres jest na tak wysokim poziomie, że nie jest już możliwe normalne funkcjonowanie. W poradni psychologicznej można uzyskać pomoc terapeutyczną, gdy nie można poradzić sobie z uzależnieniem, albo zwyczajnie posłać swoje dziecko do psychologa zatrudnionego w takim miejscu w celu diagnozy (przykładowo gotowości szkolnej).

Stres wpisany w naszą codzienność

Powodów jest naprawdę mnóstwo, dlatego też nikt nigdy nie powinien czuć się gorszy, gdy okazuje się, że będzie musiał skorzystać z tego typu pomocy. Normalna sprawa. Tak jak normalnym jest udać się do przychodni, gdy coś doskwiera, normalna jest również wizyta w sklepie, gdy zabraknie jakiegoś produktu, więc za normalną należy uznać również wizytę w poradni psychologicznej- obojętnie jaki powód by to nie był. W społeczeństwie panuje jakieś dziwne przekonanie, że korzystanie z usług psychologa czy (co gorsza) psychiatry jest czymś wstydliwym. Już u dzieci pojawia się taka myśl. Miała kiedyś miejsce przezabawna sytuacja. Chodziło o to, że mama umówiła swoją pociechę na wizytę u psychologa w celu przeprowadzenia testów na gotowość szkolną. Rodzic czuł się w obowiązku, żeby przygotować swoją pociechę na to spotkanie, więc co jakiś czas wspominała mama, że pójdą do takiej a takiej pani, w celu takim a takim. Dziecko słuchało wszystkiego z wyrozumiałością i zrozumieniem, po czym, gdy padło słowo „psycholog”, pociecha z pełną powagą na twarzy zapytała rodzica „czy ja mam coś z głową?”

Hipnoza jest uznaną metodą prowadzącą do redukcji stresu.

Hipnoza na początek

Dla osób, które boją się normalnej wizyty u psychologa, bądź są przekonane, że tradycyjna terapia nie przyniesie żadnych efektów, najlepszym rozwiązaniem będzie spróbowanie hipnoterapii. Psychologia alternatywna nie jest tak popularna w naszym kraju, jak np. na zachodzie, ale zauważalny jest wzrost zainteresowania w zakresie leczenia hipnozą uzdrawiania duchowego. Takie zabiegi polecane są szczególnie osobom z nerwicami, które podatne są na ciągłe działanie stresu.

Terapeuta wprowadza pacjenta w stan hipnozy, a następnie pomaga w przezwyciężeniu kłopotów psychicznych. Efekty terapii zauważalne są o wiele szybciej, niż w przypadku normalnych terapii, które często nie gwarantują szybkiego polepszenia stanu pacjenta. Hipnoterapia jest coraz chętnie wybierana przez Polaków – ważnym jest, aby wybrać pomoc profesjonalisty, który posiada faktyczną wiedzę na temat hipnozy.