Grill na wyjeździe – w co należy się zaopatrzyć?

Zamiłowanie do grillowania jest w Polsce bardzo powszechne, dlatego też, gdy tylko pojawiają się pierwsze ciepłe dni, z wielu podwórek daje się wyczuć smakowitą woń karkówki, kiełbasek, czy też coraz bardziej popularnych grillowanych dań wegetariańskich. Oprócz rozbudzania kubków smakowych do działania grill na świeżym powietrzu ma jeszcze dosyć dużo innych zalet. Jakich?

Pretekst do korzystania z pięknej pogody

Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi większości z nas do głowy, jest dosyć prosta – jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na cieszenie się pierwszymi słonecznymi dniami. Mamy ich w ciągu roku dosyć niewiele, dlatego też staramy się w wolnym czasie przebywać na świeżym powietrzu tak długo, jak to możliwe. Nawet jeśli temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie…

Grill nie wymaga długiego planowania

Spotkanie na grillu z rodziną i przyjaciółmi to nie wesele czy komunia – nie trzeba przygotowywać go miesiącami. Wystarczy grill, odrobina kulinarnej inwencji twórczej i kilka niezbędnych akcesoriów, by móc cieszyć się towarzystwem najbliższych osób, piękną pogodą i aromatycznymi smakołykami.

Przygotowanie potraw jest szybkie i proste

Naszykowanie dań na grilla nie wymaga poświęcania temu zbyt wiele czasu – dodatkowo sprawę ułatwiają nam gotowe zestawy marynowanych mięs, szaszłyków i innych typowo spotykanych na grillu potraw. Jeśli jednak wolisz zdrowszą wersję popularnych przysmaków lub zwyczajnie lubisz przygotować wszystko samodzielnie, również nic nie stoi na przeszkodzie. 

Organizacja grilla jest tania

Grille stosowane podczas wyjazdów z reguły nie są zbyt duże, co też pociąga za sobą niższe koszty zakupu. Do tego wystarczy dokupić opał, skompletować niezbędnik z ulubionymi przyprawami i sosami, a także zabrać ze sobą dodatki w postaci jednorazowych naczyń, szczypców i innych niezbędnych sztućców do grillowania i oczywiście worki na śmieci. Pozostawienie po sobie czystego miejsca na grilla to absolutna podstawa, bez której nie warto wyruszać w teren.

Ponadto w terenie mogą przydać się gadżety takie, jak moskitiera, kubek termiczny, lub wygodna podkładka do siedzenia, jako że nie zawsze w wybranym miejscu można liczyć np. na ławki.

nóż myśliwski a grill w plenerze

Jak na grillu przydaje się nóż myśliwski?

Nóż myśliwski przydaje się nie tylko myśliwym. Może on służyć w warunkach polowych do skórowania zwierzyny, czy też do porcjowania mięsa. I właśnie tutaj znajduje on szerokie zastosowanie podczas grillowania podczas wyjazdu. Na takim kilkudniowym wyjeździe planując grilla z dala od cywilizacji, tego typu gadżet będzie wprost nieodzowny. Taki nóż sprawdzi się do nacięcia kijków na kiełbasę do ogniska, pomoże naciąć kiełbasę, chleb lub inne produkty spożywcze, a może nawet pomóc w spożywaniu posiłku.

Cieszmy się grillowaniem na łonie natury!

Była już mowa o tym, że jednym z pretekstów do grillowania jest pojawienie się pięknej, słonecznej i ciepłej pogody po wielu miesiącach pluchy za oknem. Grillowanie jest tą formą gotowania, która nie uwiązuje do miejsca – możesz cieszyć się pysznymi, świeżo przyrządzonymi potrawami gdzie tylko zechcesz, pamiętaj jednak o tym, by wcześniej sprawdzić, czy możesz grillować w wybranym przez siebie miejscu.