Fakty i mity o manicure hybrydowym

Manicure w dzisiejszych czasach

Dziś, każda kobieta chce wyglądać niepowtarzalnie i zjawiskowo, oprócz dobrze dobranych ubrań, dodatków do odzieży czy fryzury, jednym z najbardziej cenionych i zauważalnych elementów w wyglądzie, są paznokcie. Zadbane, pomalowane na odpowiedni kolor czy ewentualny wzór, dodają uroku każdej kobiecie. Obecnie, sztuka wykonywania manicure jest tak różnorodna, że często ciężko jest się zdecydować na konkretny wzór i typ manicure. Szczególną popularnością cieszy się popularna hybryda, czyli manicure hybrydowy.

gel

Na czym on polega i jakie są jego zalety?

Przede wszystkim, hybryda jest bardzo wytrzymała. Przez blisko 3 tygodnie możemy cieszyć się pięknym wyglądem naszych paznokci. Oprócz tego, nałożenie hybrydy pomoże nam wydłużyć paznokcie. Lakier, który pozostaje na paznokciach nie ściera się i nie odpryskuje. Poza tym, hybrydy są dziś proste do wykonania w warunkach domowych. Każda z nas może nauczyć się tej sztuki. Manicure hybrydowy jest najczęściej wybierany przez klientki w salonach kosmetycznych.

5 podstawowych faktów i mitów o manicure hybrydowym

1. Bezpieczeństwo – manicure hybrydowy jest jak najbardziej bezpieczna dla naszych paznokci. Jedynym warunkiem bezpieczeństwa, jest jej prawidłowe wykonanie. W tym celu koniecznie trzeba posiadać odpowiednie akcesoria i lakiery, które są przeznaczone do robienia hybryd. Akcesoria te muszą mieć najwyższą jakość, a osoba wykonująca hybrydy, powinna mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Bezpieczny manicure hybrydowy wiąże się z prawidłowym jego wykonaniem. Osoby, które się nim zajmują, dbają o bezpieczne spiłowanie płytki paznokcia oraz delikatne pozbycie się skórek.

2. Hybrydy zawierają szkodliwe składniki – wiele można dziś usłyszeć o składnikach takich jak formaldehyd, ftalany lub toluen. Faktem jest to, iż znajdują się one w lakierach do paznokci i innych kosmetykach. Mitem zaś, że występują one we wszystkich. Ze względu na coraz większą świadomość dotyczącą szkodliwych składników, producenci kosmetyków – w tym i lakierów hybrydowych, produkują nowsze lakiery, które nie zawierają szkodliwych substancji. Lakiery, w których nie ma toluenu lub formaldehydu, bardzo łatwo znaleźć.

nails

3. Manicure hybrydowy tylko u kosmetyczki – co prawda w porządnych i cenionych salonach kosmetycznych możemy liczyć na profesjonalną obsługę i odpowiedni dobór kolorów czy lakierów. Jednak warto pamiętać, że coraz więcej kobiet posiada umiejętność wykonywania manicure hybrydowego w warunkach domowych. Wiele z nas interesuje się kosmetykami i wyglądem, więc dziś każda z nas może profesjonalnie ‘robić paznokcie’. Ta sama zasada dotyczy ściągania hybryd z paznokci. Wystarczy mieć dużą wiedzę, doświadczenie i odpowiednie akcesoria, by móc wykonać wszystkie te czynności.

4. Lakier hybrydowy niszczy płytkę i osłabia ją – w tym punkcie należy podkreślić, że płytkę paznokcia osłabimy wtedy, gdy manicure hybrydowy zostanie wykonany w sposób nieumiejętny. To samo dotyczy akcesoriów i lakierów – używając zwykłych, tanich produktów, możemy faktycznie przyczynić się do zniszczenia paznokci. Ponadto, gdy manicure wykonuje osoba, która się kompletnie na tym nie zna, również możemy mieć problemy z odbudową płytki. Warto przypomnieć, że lakiery hybrydowe są dziś dostępne bez zawartości szkodliwych substancji. Stosując je, zapobiegniemy osłabieniu płytki.

5. Hybrydy trzymają się dłużej – jest to fakt. Manicure hybrydowy może się utrzymywać na naszych paznokciach nawet do 3 tygodni. W tym czasie, lakier będzie wciąż odporny na odpryskiwanie lub zniszczenia.