Detoksykacja skóry – jak to osiągnąć?
Na skórę i cerę mają wpływ przeróżne czynniki. Poczynając od zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu poprzez stres codzienności aż do diety. Problemy skórne dotyczą coraz większej liczby osób. Każdego dnia sięga się po kosmetyki i techniki mające pomóc w oczyszczeniu cery z toksyn i zanieczyszczeń. Droga do zdrowej skóry jest długa i wymaga sporo wysiłku, ale efekt wynagrodzi wszystkie starania.
Czynniki mające wpływ na kondycję skóry
Środowisko naturalne, a co za tym idzie, także otaczające nas powietrze, jest zanieczyszczone. Smog, o którym mówi się coraz więcej, spaliny, dym tytoniowy, to wszystko składa się z mikroskopijnych drobinek kurzu, które osiadają na wszystkich powierzchniach. Nigdzie nie jesteśmy od nich wolni. Według badań ze skórą każdego dnia mają kontakt metale ciężkie, tlenek węgla i azotu.
Drugim czynnikiem, który mocno wpływa na procesy zachodzące w naskórku jest światło słoneczne. Promienie, które nie są zatrzymane przez filtry UV obniżają odporność cery i przyspieszają jej starzenie. Między innymi dlatego coraz więcej kosmetyków zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV. Nie są to już tylko kremy przeciwsłoneczne używane na plaży, ale również te do codziennej pielęgnacji, a nawet fluidy i pudry.
Inne czynniki, które mogą zadecydować o złym stanie cery to spożywanie wysoko przetworzonej, zanieczyszczonej żywności. Szybki tryb życia i wynikający z niego stres też się do tego przyczyniają. Nie bez znaczenia jest niska aktywność fizyczna i używanie kosmetyków bogatych w sztuczne substancje zatykające pory. Z tym wszystkim musi sobie radzić skóra przeciętnej osoby na co dzień.
Jakie są objawy zatrucia skóry?
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy Twoja skóra potrzebuje detoksykacji musisz się jej dobrze przyjrzeć. Istnieją pewne oznaki, dość czytelne, by się o tym przekonać. Jeśli cera ma nierówny koloryt, jest blada, nie reaguje dobrze na warunki atmosferyczne lub pojawiły się worki pod oczami, zastanów się nad zmianami w swoich przyzwyczajeniach.
Osoby, których cera wydziela nadmiar sebum oraz te, które skarżą się na jej nadmierne przesuszenie, również powinny zadbać o nawilżenie i odżywienie organizmu. Wszelkie sygnały, którymi ostrzega naskórek powinny być brane pod uwagę już na wczesnym etapie. Wizyta u dermatologa nie będzie konieczna, jeśli nastąpi zmiana praktyk w codzienności i pielęgnacji.
Proces detoksykacji — droga do zdrowej cery
Oczyszczanie to długi i wymagający wyrzeczeń proces. Niestety nie wystarczy wetrzeć w skórę magicznego kremu dwa razy dziennie by pozbyć się problemu. Dobra pielęgnacja, przeprowadzana przy użyciu najlepiej dopasowanych kosmetyków jest niezbędna, ale nie zapewni sukcesu. Bez zmiany złych nawyków nie ma co liczyć na szybką i spektakularną poprawę.
Najważniejsze jest dotlenienie cery oraz jej nawilżenie. Niezastąpiony wpływ na wygląd skóry ma aktywność fizyczna. Nie musisz od razu startować w maratonach ani kupować karnetów na siłownię. Codzienny intensywny spacer lub przejażdżka rowem potrafi zdziałać cuda. Zwłaszcza jeśli Twój tryb życia należał do siedzących.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem, kiedy zastanawiasz się jak oczyścić skórę z toksyn jest dieta. Każdy wie, że regularne spożywanie dużych ilości wody, warzyw i owoców ma dobre skutki dla organizmu. Cera nie jest wyjątkiem. Wprowadź do jadłospisu większe ilości tych produktów, a szybko zobaczysz rezultat. Podziękuje Ci nie tylko twoja skóra, ale i cały organizm.
Systematyczna pielęgnacja powinna zaczynać się od dokładnego oczyszczenia skóry z resztek makijażu, codziennych zanieczyszczeń i innych drobinek przy pomocy płynu micelarnego z naturalnych składników. Dobrze, by był on wzbogacony w substancje kojące, takie jak aloes. Następnie konieczne jest umycie twarzy płynem dobranym do potrzeb skóry. Ważne, by jej nie wysuszyć.
Tonizacja to kolejny krok codziennej rutyny, który bywa pomijany. Używanie toniku sprawi, że skóra będzie lepiej przygotowana na nawilżenie w postaci kremu lub żelu, który jest aplikowany na skórę na sam koniec. Ważne, by używać kosmetyków wysokiej jakości, wykonanych z naturalnych składników. Kieruj się opiniami znajomych, specjalistów, a nie reklamą. Testuj i dobieraj najlepsze zestawienie dla siebie.