Czy zabawny kubek jest nadal dobrym prezentem?

Robienie prezentów daje wiele radości i satysfakcji, niestety często też przysparza zmartwień. Nieraz, choć znamy kogoś bardzo dobrze, to trudno jest nam znaleźć coś, co wywoła uśmiech na jego twarzy. Naturalne jest to, że chcielibyśmy znaleźć coś przydatnego i potrzebnego, a jednocześnie ujmującego. Zaskakujące jak uniwersalnym prezentem może być kubek! Wielość sklepów internetowych sprawia, że mamy dostęp do wielu rodzajów zabawnych i pomysłowych kubków. Dzięki temu kubek może być prezentem bardzo osobistym, dobranym indywidualnie i rozśmieszającym.

Nadszedł nowy czas dla kubków

Niegdyś kubki dzięki swojej funkcjonalności były często wybierane jako prezent. Po jakimś czasie wydawało się, że ich era przeminęła, a wręcz, że nie wypada obdarować kogoś kubkiem. Nie jest to już aktualne, a to dzięki pomysłowości współczesnych twórców i grafików. Dzięki rozwojowi E-gospodarki pojawiły się nowe możliwości dla nas jako klientów, jak i dla firm prześcigających się w ciekawych ofertach. Także ten dział jakim, są kubki, stał się branżą o wiele bardziej skomplikowaną niż parę lat temu. Każdy może znaleźć coś interesującego. Rynek prezentuje nam rozmaite kubki. Wybór należy do klienta, a jest w czym wybierać. Mamy kubki z napisami, pochodzącymi z różnych źródeł, tak na przykład z klasyki literatury, znanych programów telewizyjnych czy oglądanych przez wiele osób krótkometrażowych filmów zamieszczanych w Internecie, często bywają to też utarte, obiegowe slogany i slangowe frazeologizmy.

Może być to napis okazjonalny, na urodziny czy rocznice. Są też kubki z rysunkami, często śmieszne w formie komiksu czy też ciekawej grafiki. Wielu niebanalnych artystów oferuje kubki ze swoimi dziełami, poważnymi, urzekającymi czy śmiesznymi. Jeśli osoba, której chcemy podarować kubek, gustuje w ironii, to zainteresować nas mogą zabawne kubki ze znanymi memami. Może twój przyjaciel jest fanem tego zjawiska, jakim są memy? Taki pocieszny kubek na pewno mógłby polepszyć mu niejeden poranek. Powstają także sklepy, które robią kubki na zamówienie. Wtedy to całkowicie ty wybierasz, co będzie zamieszczone na kubku. Przykładowo może to być wasze wspólne zdjęcie z dzieciństwa, ulubiony cytat znany tylko wam czy własny projekt grafiki.

 

Na stronie danego sklepuje powinna istnieć informacja, gdzie wykonane zostały kubki, z jakiego są materiału i zwyczajowo podany jest rozmiar. Wiele kubków ma nietypowy kształt i rozmiar. Zamiast uchwytu pojawia się kastet, rewolwer czy skrzydło, a sam kubek posiadać może dodatkowo ogon, nos, czy też róg jednorożca! Przebojem są szczególne egzemplarze posiadające otwór szczękę na ciastka, które wyglądają, jakby były zjadane. Do wyboru mamy też kubki termoaktywne, zmieniające wzór pod wpływem temperatury. Obdarowując bliskiego tym kubkiem, nie trzeba wspominać o jego magicznej mocy, a niech dowie się o niej sam!

Jeśli potrzebujesz bardziej pokręconego kubka, to może skusisz się na kubek z zasilanym baterią mieszadełkiem, idealny prezent dla prawdziwego leniucha. Ceny w zależności od modelu i sklepu wahają się od 19 do 100 zł. Niezwykle wartą kwestią w wyborze kubka jest zwrócenie uwagi na zamieszczone o nim informację. Czy jest on przeznaczony do mycia ręcznego, czy też zniesie mycie w zmywarce? Czy można go włożyć do mikrofalówki? Pamiętajmy, że choć porcelanowe naczynia nadają się do używania w mikrofalówce, to już posrebrzana czy pozłacana porcelana zdecydowanie się nie nadaje.

Wybór kubka

Wielość możliwości wyboru może nas przytłoczyć. Z jednej strony cieszymy się, że znaleźliśmy uniwersalny prezent, a z drugiej nie wiemy, który wybrać. Pamiętajmy jednak, że warto skupić się na tym, komu ten kubek kupujemy. Zastanów się, czym ta osoba się interesuję, co ją może rozśmieszyć i najważniejsza kwestia, co was łączy. Postaraj się, aby wybór ten był jak najbardziej dopasowany, a na pewno sprawisz tej osobie radość. Kubek jednak bywa bardzo osobistą rzeczą, to on towarzyszy nam o poranku i często może zmienić nasz humor na lepszy.

śmieszne kubki

Jeśli szukacie trafionego pomysłu na prezent, zabawne kubki mogą być dobrym kierunkiem!