Cellulit –problem z pomarańczową skórką

Problem z cellulitem posiada większość kobiet na tej ziemi. Nie jest to wcale tak poważny problem, jak się wydaje większości kobiet i można go zwalczyć. Sposobów na pozbycie się cellulitu jest tyle co przyczyn jego powstania, najlepiej jest działać kompleksowo i zastosować wiele metod, a efekt będzie najbardziej zadowalający. Istotnym elementem tej walki jest wytrwałość i systematyczność, ponieważ na efekty przyjdzie nam długo czekać i ani przez chwile nie możemy zwątpić w sukces.

Zabiegi

Jeżeli tylko cię na to stać, powinnaś się zainteresować wszelkiego rodzaju zabiegami, które najskuteczniej zwalczają ten problem. Do najbardziej popularnych należą ultradźwięki, drenaż limfatyczny, mezoterapia, body wrapping, elektropolioza i karboksyterapia. Jet to tylko kilka, najpopularniejszych sposobów. Wybierz się do polecanego gabinetu kosmetycznego i poradź się specjalisty co najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Niestety jest to dość kosztowna droga, a ceny mogą sięgać nawet kilku tysięcy. Jest to też opcja dla leniwych i niecierpliwych, ponieważ sama dieta i ruch mogą zdziałać cuda.

Dieta

cellulitW tym celu powinnaś spożywać 5 posiłków dziennie, wyeliminować z diety tłuste potrawy, sól, cukier oraz produkty pszeniczne. Zabronione są fast-foody, wysoko przetworzona żywność i nadmierna ilość słodyczy. Twoja dietę powinny zdominować : błonnik, warzywa, owoce i zioła. Dodatkowo zalecane jest spożywanie ryb i białego mięsa, ciemny ryż, ciemny makaron i ciemne pieczywo. Pij dużo zielonej i ziołowej herbaty. Kawa, alkohol, czarna herbata i napoje gazowane będą twoim wrogiem.

Kosmetyki

Jeżeli będziesz stosować jedynie kosmetyki, cudów nie zdziałasz, ale na pewno mogą wspomóc stosowanie innych metod. Na rynku mamy szeroki wybór tego typu produktów, różnego rodzaju kremy, żele, peelingi, gąbki, oleje itd. Przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W tym przypadku ważna jest systematyczność, bez tego nic nie zdziałamy, a jedynie zmarnujemy wydane pieniądze.

Sport

To chyba kluczowy czynnik w walce z cellulitem. Sukces jest gwarantowany, jeżeli będziesz ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 20 min. Najlepiej, jeżeli postawisz na bieganie, pływanie, jazdę na rowerze lub szybki marsz. Wybierz coś co sprawia Ci przyjemność, walka z cellulitem, może być również czasem na relaks.