BDSM dla początkujących – jak zacząć przygodę pełną mocnych wrażeń

BDSM to skrót od angielskich słów: bondage, domination, sadism and masochism (czyli: zwiazanie, dominacja, sadyzm i masochizm). Jedni się krzywią, inni czują niesamowite podniecenie. Jedni oczami wyobraźni widzą niesmaczne, niebezpieczne zabawy, w których para przekracza wszelkie granice, inni bez problemu wyobrażają sobie pełne zmysłowości sceny łóżkowe.

Czym tak właściwie jest BDSM i od czego warto zacząć, a od jakich zabaw lepiej trzymać się na początku z daleka?

BDSM – czym jest? Czy może być delikatny?

BDSM jest techniką uprawiania seksu, stosowaną przede wszystkim po to, by zadać drugiej osobie ból i ją poniżyć. Co ciekawe, nie mieści się to w kategorii przemocy fizycznej ani gwałtu, jeśli taka forma współżycia odbywa się za dobrowolnie wyrażoną zgodą dwóch stron. Po czym poznać, że będzie to dla Was dobrym pomysłem? Czy rzeczywiście musi być tak boleśnie?

Nie wszyscy preferują szalenie mocne wrażenia. Jednak nawet gdy wolicie delikatniejsze, bardziej romantyczne pieszczoty, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je nieco podkręcić. Nie ma przecież nic strasznego w opasce na oczy czy związaniu miękką chustką. Droczcie się, rozbudzajcie się niespodziewanymi klapsami, szepczcie niegrzeczne słówka – szybko się przekonacie, czy chcecie czegoś więcej, czy też nie.  

Jakie gadżety mogą sprawdzić się na początku?

  • Opaska na oczy

sklep BDSMDzięki niej osoba odgrywająca rolę uległej nie wie, co się wydarzy za chwilę, przez co będzie rosło jej podniecenie. W łagodnej wersji zabaw można dotykać partnera lub partnerkę różnymi rzeczami i kazać zgadywać, co to było. Warto zmieniać miejsce dotyku, by tym bardziej podbić element zaskoczenia. Omijamy jednak miejsca, w których osoba uległa ma największe łaskotki – ma być zmysłowo, nie śmiesznie. Chyba że lubicie seks z nutką humoru.

  • Wibrator

Jest to gadżet już tak popularny, że wprowadzenie go do wspólnych igraszek nie powinno być już zbyt szokujące. Chodzi o to, by w zabawach BDSM pieścić nim drugą osobę w miejscach intymnych, kiedy ta nie może się ruszać. Różnicowanie poziomu stymulacji może przynieść zaskakujące efekty, zwłaszcza gdy osoba grająca rolę uległej jest zdana w sumie jedynie na łaskę i niełaskę swojego “oprawcy”.

  • Kulki gejszy

Są one często zalecane ze względów zdrowotnych, lecz nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby korzystać z nich podczas współżycia. Jak już zapewne wiemy, w środku każdej z kulek znajduje się mniejsza, cięższa, która podczas naszego ruchu również zaczyna się poruszać, wywołując wibracje, które mogą być naprawdę przyjemne. Połączmy to sobie z klapsami i przygotujmy się na niebywałe uniesienie…

O czym warto pamiętać na początku?

Technika BDSM w zaawansowanej wersji zakłada poważne przekraczanie granic – włącznie z biciem, i podduszaniem. Jednym to odpowiada, innym nie, lecz to o czym warto pamiętać, to rozmowa. Razem z drugą połówką należy ustalić granice, których nie można przekroczyć. Wszelkie kneble, pejcze i stroje z lateksu mogą być średnim pomysłem na początek, jeśli do tej pory nie bawiliście się w ten sposób. Nie musicie też wcale iść dalej – jeśli wiecie, że delikatniejsze zabawy wam wystarczą, to wyłącznie Wasza sprawa. Jeżeli jednak zamarzy Wam się poczucie ostrzejszych doznań, zajrzyjcie na stronę internetowego sklepu BDSM, w którym znajdziecie masę atrakcyjnych gadżetów, dzięki którym zrobi się naprawdę ciekawie…