Jakie są najnowsze i najskuteczniejsze metody diagnostyki chorób oczu?

172 views
0

Jakie technologie i narzędzia są obecnie najczęściej stosowane przez okulistów w celu diagnozowania chorób oczu? Czy istnieją nowoczesne i innowacyjne metody diagnostyczne, które pozwalają na jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne zbadanie oka? W jaki sposób można wykryć zmiany w naczyniach krwionośnych siatkówki i jakie metody są obecnie najskuteczniejsze w tym zakresie?

zuza Changed status to publish 3 maja, 2023
0

Diagnostyka chorób oczu stale się rozwija, a lekarze okuliści mają do dyspozycji coraz to nowsze narzędzia i technologie. Przykładem może być nieinwazyjne badanie perymetrii, które pozwala na zbadanie pola widzenia pacjenta. W diagnostyce coraz częściej stosuje się też tzw. OCT – tomografię optyczną, która pozwala na zobaczenie struktur oka w bardzo wysokiej rozdzielczości. Inną nowoczesną metodą jest refraktometria wavefrontowa, która pozwala na bardzo precyzyjne określenie wad wzroku. Jednak w przypadku podejrzenia chorób naczyniowych siatkówki, angiografia fluoresceinowa pozostaje wciąż jednym z najbardziej skutecznych narzędzi diagnostycznych.

zuza Changed status to publish 3 maja, 2023
0

Ostatnio w medycynie okulistycznej coraz częściej wykorzystuje się zaawansowane technologie. Na przykład, istnieją urządzenia, które pozwalają na bardzo precyzyjne badanie dna oka. Inną ciekawą metodą jest tomografia optyczna, dzięki której można dokładnie obejrzeć struktury oka w przekroju poprzecznym. Bardzo skuteczną metodą diagnostyczną jest również angiografia fluoresceinowa, która pozwala na wykrycie zmian w naczyniach krwionośnych siatkówki.

zuza Changed status to publish 3 maja, 2023