Jakie gogle narciarskie wybrać do jazdy nocą?

Zimowe szaleństwo na stoku to ulubiona rozrywka podczas urlopu wielu osób na świecie. Popularność jazdy na desce snowboardowej oraz na nartach stale rośnie. W kurortach na lodowcach oraz w górach o różnej wysokości stale przybywa turystów, którzy chcą spróbować swoich sił na stoku i złapać narciarskiego bakcyla. Należy pamiętać jednak, aby na takich wyjazd odpowiednio się przygotować. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu, jeśli nie chcemy kupować własnego, ale akcesoria oraz ubrania należy mieć swoje. Jednym z ważniejszych atrybutów narciarza są gogle. Jaki model wybrać, aby zapewnić sobie doskonałą widoczność?

Gogle narciarskie – dlaczego nie można o nich zapominać?

Jazda na nartach odbywa się w różnych warunkach. Czasami miłośnicy tego sportu muszą zmagać się z wiatrem lub z padającym z różną intensywnością śniegiem. Problematyczna bywa również mgła. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą profesjonalne gogle narciarskie. Chronią oczy i twarz przed zimnym powietrzem oraz opadami atmosferycznymi. Dodatkowo znacznie poprawiają widoczność na stoku nawet przy trudnych warunkach w trakcie jazdy. Dobrze dopasowane, wyposażone w odpowiednie filtry oraz z odpowiednim kolorem szkieł, pomogą podczas jazdy w nocy lub przy naprawdę słabej widoczności ze względu na dużą mgłę unoszącą się w powietrzu. Gogle w takich sytuacjach zwiększają komfort jazdy oraz znacznie poprawiają bezpieczeństwo na stoku. Lepsza widoczność pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, które mogłyby prowadzić do groźnych wypadków i kontuzji.

Gogle narciarskie to ważny element na stoku.

Gogle narciarskie powinny być podstawowym wyposażeniem zarówno osoby początkującej, jak i zaawansowanej w jeździe na nartach. Chronią oczy nie tylko przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, ale również przed uwielbianym przez wszystkich słońcem. Na stoku pozwala ono jeździć w przyjemnej temperaturze i jest jak najbardziej pożądane, jednak bez odpowiednich gogli może okazać się niebezpieczne. Odbijające się od białej nawierzchni promienie mogą oślepiać narciarzy i snowboardzistów oraz prowadzić do wypadków. Gogle przydatne są również podczas ochrony przed śniegiem pryskającym spod nart i desek innych osób na stoku, które poruszając się z dużą prędkością. Dodatkowo chronią również przed pędem powietrza oraz wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi.

Jakie gogle będą najlepsze do jazdy nocą?

Jak łatwo zauważyć, na rynku sprzętu narciarskiego i snowboardowego dostępne są bardzo różne modele gogli. Różnią się one liczbą posiadanych filtrów, wielkością i kształtem, a także kolorem szkieł. To właśnie ten aspekt ma najistotniejszą rolę w kwestii doboru gogli do konkretnych warunków podczas jazdy. Osoby, które chcą poruszać się na stoku zarówno w ciągu dnia, jak i późnym wieczorem lub w nocy, gdy pojawia się sztuczne oświetlenie, powinny pamiętać, że w późnych godzinach będą potrzebowały innych gogli ochronnych, które zapewnią im komfort i bezpieczeństwo na stoku. O ile w ciągu dnia warto sięgać po ciemne szkła w kolorze niebieskim, czarnym lub szarym bądź brązowym, o tyle nocą o wiele lepiej sprawdzą się modele najjaśniejsze.

Idealne do jazdy w godzinach wieczornych są gogle ze szkłami białymi, przezroczystymi. Niektórym osobom może wydawać się, że przezroczyste szkła są bezużyteczne i nic nie dają, jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest. Ten kolor jednocześnie zapewnia ochronę i nie ogranicza widoczności w ciemnym otoczeniu. Przezroczyste szkło wyposażone jest w specjalne filtry, które skutecznie odbijają sztuczne światło na stoku w taki sposób, aby nie oślepiało jeźdźca. Ponadto przezroczyste gogle do jazdy nocą poprawiają widoczność w trakcie wieczornej mgły oraz ochronią skutecznie oczy przed wiatrem, śniegiem, niską temperaturą i pędem powietrza podczas szybkiej jazdy.