Dla kogo są peelingi kawitacyjne?

Właściwe oczyszczanie twarzy to jedna z podstawowych zasad codziennej pielęgnacji i jedyny sposób, by utrzymać skórę w zdrowiej, promiennej kondycji.

Nawet najlepsze kremy i kosmetyki nie będą w stanie odżywić skóry, która pod powierzchnią pełna jest zanieczyszczeń, bakterii i zrogowaciałego naskórka. Źle oczyszczona skóra szybko się odwadnia, traci elastyczność i znacznie szybciej się starzeje. Jak uniknąć takiego efektu? Rozpoczynając i kończąc każdy swój dzień właściwym oczyszczaniem, a od czasu do czasu korzystając też z głębszego oczyszczania za pomocą specjalnych peelingów.

Peelingi kawitacyjne to delikatny, ale niezwykle skuteczny sposób na dogłębne oczyszczenie twarzy i pozbycie się zalegających w głębszych warstwach skóry zanieczyszczeń. Na czym polega tego typu zabieg, kiedy warto go wykonać i jak często po niego sięgać?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

peeling kawitacyjny lublinPeeling kawitacyjny to przede wszystkim zabieg wywodzący się z dobrych salonów kosmetycznych, które w dalszym ciągu stanowią najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na właściwe oczyszczenie skóry.  Jego idea opiera się na oczyszczaniu poprzez zastosowanie ultradźwięków, które wibrując nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale też poprawiają mikrokrążenie i dotleniają skórę. W efekcie skóra, nawet ta najbardziej wrażliwa zostaje dogłębnie oczyszczona i przygotowana na dalsze zabiegi odżywcze i pielęgnacyjne, które dzięki peelingowi mogą zadziałać z pełną mocą.

Kawitacja ultradźwiękowa hamuje namnażanie bakterii, reguluje gospodarkę wodną, dotlenia i pobudza odbudowę komórek, dzięki czemu polecana jest właściwie każdemu typowi cery, w tym także cerze delikatnej i naczynkowej.

Peeling kawitacyjny – czas trwania

Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa zwykle od 30 do 60 minut, podczas których skóra poddawana jest kilku etapom oczyszczania. Na początek należy oczywiście dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu i zastosować preparat tonizujący, który wyrówna jej pH. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu kawitacyjnego, na skórę nakładane jest serum nawadniające, które ułatwi oczyszczanie, a jednocześnie nie pozwoli na wysuszenie skóry podczas zabiegu.

lublin salon kosmetyczny

Sam peeling kawitacyjny wykonuje się za pomocą niewielkiego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe w kierunku skóry i oczyszcza ją z zalegającego złuszczonego naskórka i innych zanieczyszczeń. Zabieg kończy się zastosowaniem kolejnych kosmetyków nawilżających i odżywczych, często celujących także w specyficzne problemy cery takie jak zmarszczki czy pękające naczynka. Peeling najlepiej zakończyć masażem twarzy, który dodatkowo pobudzi komórki skóry do regeneracji i wspomoże wchłanianie się zaaplikowanych kosmetyków.

Kiedy warto zdecydować się na peeling kawitacyjny?

Zalety peelingu kawitacyjnego to przede wszystkim dokładne oczyszczenie twarzy z nadmiaru sebum, martwego naskórka czy zanieczyszczeń znajdujących się pod powierzchnią skóry. Peeling przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dlatego też może sprzyjać gojeniu się blizn czy rozjaśnić powstałe na skórze przebarwienia. Dogłębne oczyszczanie to też doskonały sposób na pobudzenie produkcji kolagenu, który odpowiada za naturalną elastyczność skóry twarzy.

Z tego też powodu poleca się go zarówno osobom cierpiącym na nadmierne przetłuszczanie się skóry, jak i problemy z jej odwodnieniem. Peeling kawitacyjny może wspomóc oczyszczanie porów i zaskórników przy trądziku pospolitym, ale też wesprzeć walkę z przebarwieniami czy stopniową utratą sprężystości skóry.

Na peeling kawitacyjny można zdecydować się jednorazowo w ramach głębszego oczyszczenia skóry, jak i stosować go dość regularnie, zgodnie z zaleceniami dermatologa lub kosmetologa. Bezpieczna częstotliwość zabiegów to wykonywanie ich najwyżej raz w miesiącu – skóra ma w tym czasie chwilę na regenerację i odbudowę, której potrzebuje po każdej formie głębokiego oczyszczania.